Flaga Fidżi

Flaga Fidżi, Flaga Fidżi
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Fidżi
Kapitał:
Suva
Rozmiar:
18.333 km²
Ludność:
880.874
Kontynent:
Australia i Oceania
Języki:
Fidżyjski, językiem urzędowym jest angielski
Waluta:
Dolar Fidżi (FJD)
Flaga przyjęta w dniu:
09.10.1970

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Fiji / Fidschi Flagge 90x150 cm

Fiji / Fidschi Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Fiji / Fidschi Tischflagge 10x15 cm

Fiji / Fidschi Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Po pierwsze, Union Jack w górnym rogu odnosi się do dawnych kolonialnych więzi z Wielką Brytanią. W 1864 roku Wielka Brytania wprowadziła system flag, w którym

? Okręty wojenne powiewają tak zwaną "białą flagą" (flagą morską), białą flagą często z ciągłym czerwonym Krzyżem Jerzego i Union Jackiem w górnym rogu,

? statki handlowe - "Czerwony Chorąży" (zwany również "Chorążym Cywilnym", który w rzeczywistości jest flagą handlową), czerwona flaga z Union Jack w górnym rogu, oraz

? statki służbowe nosiły "Blue Ensign" (flaga rządowa => faktyczna flaga państwowa), niebieską flagę z Union Jack w górnym rogu.

Od 1865 r. statki należące do rządów kolonialnych mogły pływać pod błękitną flagą z plakietką w górnej części. Odpowiednie rządy miały zapewnić odpowiednie torby. Statki handlowe i korsarze morskie z kolonii mogą nosić Czerwoną Chorągiew z odznaką tylko wtedy, gdy Admiralicja Brytyjska wyrazi na to zgodę. W przypadku kolonii brytyjskich i terytoriów zależnych, odznaka (lub ramiona) może być umieszczona na białej tarczy w latającej części chorągwi. Jeśli tak nie jest, herb jest wyświetlany w powiększeniu. Istnieje również możliwość pokazania tylko tarczy lub całego herbu. Oba warianty są możliwe.

Pierwsza odznaka Fidżi została wprowadzona wraz z Błękitną Chorągwią w 1874 roku. Od 1883 r. przedstawiał on brytyjskiego lwa na koronie, a poniżej nazwę kraju w białej tarczy.

Kiedy Fidżi otrzymało herb od króla Edwarda VII w 1908 roku, został on umieszczony na białym dysku. Praktyka ta została utrzymana do 1932 roku. Następnie kompletny herb został włączony do niebieskiej flagi w miejsce białego krążka. Obecna flaga Fidżi została po raz pierwszy podniesiona 10 października 1970 r. w związku z uzyskaniem przez kraj niepodległości. Jest teraz jasnoniebieska (aby przypomnieć flagę starego Fidżi w latach 1865-1874) i nadal ma Union Jack w górnym rogu. Latający koniec flagi ma teraz tylko rozetę. Mówi się również, że jaśniejszy niebieski symbolizuje morze.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Anthem

Kompozytor: Charles Austin Miles adapted by Michael Francis Alexander Prescott Liryk: Michael Francis Alexander Prescott

Oto co ChatGPT wie o fladze Fidżi

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Fidżi
Flaga Fidżi jest symbolem jedności kraju. Została wprowadzona w 1970 roku i reprezentuje kolory narodowe: niebieski, czerwony i biały. Symbolizuje również historię kraju, ponieważ niebieski kolor reprezentuje morza, a czerwony kolor reprezentuje ofiary krwi złożone w przeszłości.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Fidżi
Flaga narodowa Fidżi została po raz pierwszy użyta w 1970 r., kiedy wyspy uzyskały niepodległość. Składa się z białego krzyża na niebieskim tle, przy czym biały krzyż symbolizuje cztery grupy wysp Fidżi. Flaga została zaprojektowana przez fidżyjską artystkę Tessę Mackenzie.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Fidżi
Flaga narodowa Fidżi to niebieski prostokąt z białym krzyżem połączonym z małym białym okręgiem pośrodku. Okrąg otoczony jest czterema zielonymi liśćmi palmowymi, które otaczają krzyż. Flaga jest symbolem jedności i przyjaźni między różnymi grupami etnicznymi Fidżi. Cztery zielone liście palmowe symbolizują cztery główne wyspy kraju. Kolory niebieski i biały reprezentują niebo i morze, które odgrywają ważną rolę w kulturze Fidżi.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.