Flaga Filipiny

Flaga Filipiny, Flaga Filipiny
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Filipiny
Kapitał:
Manila
Rozmiar:
300.000 km²
Ludność:
86.241.697
Kontynent:
Asia
Języki:
Pilipino (Tagalog), i angielski (ogólna lingua franca), mało hiszpański
Waluta:
Peso filipińskie (PHP)
Flaga przyjęta w dniu:
11.06.1898

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga na Filipinach w dniach 12 Wprowadzony w czerwcu 1898, ale w miarę upływu czasu zmiany jest wielokrotnie w cieniu. Jest to oryginalnie zaprojektowany przez Emilio Aguinaldo. Flaga Filipin zostaje pokonany w pokoju z niebieskim polu na górze, podczas gdy w czasie wojny czerwone pole na górze.

Struktura flaga

Flaga składa się z dwóch poziomych pasów o równej szerokości w barwach królewskiego błękitu i szkarłatu, i które objęte są białym trójkąta równobocznego na pijawka. Centrum trójkąta posiada Golden Sun, który jest otoczony przez ośmiu głównych promieni. Każda wiązka składa się z trzech pojedynczych promieni ponownie. Na każdym rogu trójkąta, również pięcioramienna gwiazda złota jest umieszczony. Każda gwiazda jest zaprojektowany tak, że jeden z wtykami w prawym górnym rogu pokazuje, gdzie się znajduje.

Boki flaga ma stosunek długości do szerokości od 2:1. Wszystkie trzy boki trójkąta białym odpowiadają pod względem wymiarów każdej szerokości flagi.

Symbolizm

Według oficjalnych źródeł, biały trójkąt oznacza równości i braterstwa, na niebieskim polu do pokoju, prawdy i sprawiedliwości, a czerwone pole dla patriotyzmu i męstwa. Osiem rayed niedz oznacza wolność i ośmiu województw, w którym wybuchł w 1896 roku, Philippine rewolucja przeciwko hiszpańskiej władzy kolonialnej, (Batangas, Bulacan, Cavite, Laguna, Manila, Nueva Ecija, Pampanga i Tarlac), a do tego czas stanu wojennego. Trzy gwiazdy symbolizują główne obszary geograficzne, Luzon, Mindanao i Visayan archipelag.

Symbolika flagi zostało wydane w 1898 z głoszeniem Philippine Independence różni się jednak od aktualnej interpretacji urzędowej. Następnie grał biały trójkąt godłem Katipunan, tajnej organizacji, która zbuntowała się w podziemiu przeciwko hiszpańskiej władzy. Mówi się, że kolory flagi zostały oparte. Aby flaga Stanów Zjednoczonych, jako wyraz wdzięczności za wsparcie USA w walce z Hiszpanami podczas Rewolucji filipińskiej Według innej interpretacji jest jedną z trzech gwiazd samodzielny dla wyspy Panay i nie reprezentują całej Visayan.

Obecny projekt

Obecna konstrukcja filipińskiej flagi narodowej został zaprojektowany przez Emilio Aguinaldo, generalny Filipin Rewolucji, kiedy to pod koniec 1897 roku, na wygnaniu w Hong Kongu. Pierwszy sztandar został szyte Doña Marcela Marino de Agoncillo, którą wykonane z pomocą jej córka Lorenza i przy wsparciu Doña Delfina Herbosa de Natividad, siostrzenicy reformacji lidera Jose Rizal.

Flaga była jednak tylko podczas deklaracji niepodległości 12 filipińskich Czerwca 1898 w Kawit po raz pierwszy formalnie rozwija. Według artykułu w The Times Manili przez Augusto de Viana, szanowany historyk z Państwowego Instytutu Historycznego, można znaleźć w podręcznikach historycznych i obrzędów okolicznościowych wspomina pokazując, że flaga na 28 po raz pierwszy May wychował się w 1898 w bitwie pod Alapan, powiat Imus, Cavite. To jest również wymieniona w prezydenckim 374 Nr przepowiadania, w dniu 6 prezydenta Diosdado Macapagal Marzec został opublikowany 1.965-gi Artykuł mówi dalej, że historyczne dane wskazują, flaga po raz pierwszy zastosowano w Cavite City, kiedy generał Aguinaldo rozwinął w ciągu pierwszych bitew w wojnie hiszpańsko-amerykańskiej.

Dwa równe poziome pasy (niebieski, czerwony); biały trójkąt równoboczny na boku masztu; w jego środku znajduje się żółte słońce o ośmiu promieniach, z których każdy ma trzy mniejsze promienie, oraz trzy mniejsze żółte pięcioramienne gwiazdy w rogach trójkąta.

Znaczenie

Biały trójkąt symbolizuje pokój i czystość. Osiem promieni słońca symbolizuje osiem prowincji Filipin, które zbuntowały się przeciwko hiszpańskim kolonialistom. Trzy gwiazdy reprezentują trzy terytoria Luzon, Mindanao i Visayas. Niebieska opaska symbolizuje patriotyzm. Czerwony pas flagi symbolizuje waleczność narodu. Gdy kraj jest na wojnie, czerwona wstęga jest przesuwana w górę jako symbol męstwa i odwagi.

Anthem

Kompozytor: Julian Felipe Liryk: diverse

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.