Flaga Grenada

Flaga Grenada, Flaga Grenada
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Grenada
Kapitał:
St. George's
Rozmiar:
344 km²
Ludność:
89.357
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Angielski
Waluta:
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Flaga przyjęta w dniu:
06.02.1974

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Prostokąt podzielony po przekątnej na dwa żółte trójkąty (na górze i na dole) i zielone trójkąty (na maszcie i na zewnątrz), z czerwoną obwódką wokół flagi; pośrodku znajduje się czerwony dysk; na dysku znajduje się gałka muszkatołowa (Grenada jest drugim co do wielkości producentem gałki muszkatołowej na świecie); także siedem gwiazd reprezentujących siedem okręgów administracyjnych.

Anthem

Kompozytor: Louis Arnold Masanto Liryk: Irva Merle Baptiste

Oto co ChatGPT wie o fladze Grenada

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Grenada
Flaga narodowa Grenady składa się z czerwonego tła ze złotym okręgiem pośrodku. Okrąg otoczony jest czerwonym pasem, który rozciąga się na całą flagę. Okrąg zawiera symbol przedstawiający czerwony krzyż i żołądź. Flaga jest symbolem niepodległości i jedności kraju. Reprezentuje również bogatą kulturę i historię Grenady.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Grenada
Flaga narodowa Grenady istnieje od 1974 r. Jest symbolem jedności kraju i składa się z czerwonego krzyża umieszczonego na zielonym tle. Czerwony krzyż symbolizuje walkę o wolność i sprawiedliwość, podczas gdy zielone tło reprezentuje rolnictwo, płodność i środowisko. W prawym górnym rogu flagi znajduje się złota gwiazda reprezentująca nadzieję i postęp kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Grenada
Flaga narodowa Grenady to sześciokątna flaga składająca się z trzech kwadratów. Lewy górny róg jest czerwony, prawy górny róg jest złoty, a dolny róg jest zielony. Pośrodku czerwonego kwadratu znajduje się sześcioramienna złota gwiazda symbolizująca sześć parafii kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.