Flaga Kolumbia

Flaga Kolumbia, Flaga Kolumbia
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i flaga służbowa na morzu
Kraj:
Kolumbia
Kapitał:
Bogota
Rozmiar:
1.141.000 km²
Ludność:
42.310.775
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Peso kolumbijskie (COP)
Flaga przyjęta w dniu:
25.11.1861

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Trzy poziome pasy, z których najwyższy ma podwójną szerokość; kolory: niebieski i czerwony.

Anthem

Kompozytor: Oreste Sindici Liryk: Rafael Núñez

Oto co ChatGPT wie o fladze Kolumbia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kolumbia
Flaga Kolumbii została przyjęta 26 listopada 1861 roku. Jest ona połączeniem flag Republiki Wielkiej Kolumbii i Republiki Nowej Granady. Flaga symbolizuje jedność Kolumbii i reprezentuje wolność i niepodległość kraju. Flaga narodowa Kolumbii jest symbolem kolumbijskiej dumy narodowej i patriotyzmu.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kolumbia
Pierwsza flaga Kolumbii została użyta w 1811 roku i składała się z żółtego krzyża na niebieskim tle. W 1821 r. flaga została zmieniona na trójkolorową, składającą się z trzech pasów w kolorach czerwonym, żółtym i niebieskim. W 1834 r. flaga została ponownie zmieniona, aby mieć biały środek zawierający herb Kolumbii. Od tego czasu flaga nie zmieniła się i jest nadal używana jako flaga narodowa Kolumbii.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kolumbia
Flaga narodowa Kolumbii składa się z trzech poziomych pasów w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym. Pośrodku niebieskiego pasa znajduje się biały herb. Na szczycie herbu znajduje się kapelusz frygijski z trójzębem pod spodem. Trójząb symbolizuje niezależność. Poniżej herbu znajduje się tarcza w kolorach czerwonym, żółtym i czarnym. Na tarczy znajduje się również lew trzymający miecz. Żółty pas oznacza bogactwo kraju, niebieski - wolność, a czerwony - krew, która popłynęła za niepodległość.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.