Flaga Haiti

Flaga Haiti, Flaga Haiti
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga służbowa i wojenna na lądzie i na morzu
Kraj:
Haiti
Kapitał:
Port-au-Prince
Rozmiar:
27.750 km²
Ludność:
7.656.166
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Kreolski i francuski
Waluta:
Gourde (HTG)
Flaga przyjęta w dniu:
24.02.1986

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Haiti Pin

Haiti Pin

2,50 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równej wielkości pasy (niebieski, czerwony) z kwadratem pośrodku zawierającym herb Haiti; przedstawia on gałązkę palmową otoczoną flagami i dwiema armatami, a także motto "l'union fait la force".

Anthem

Kompozytor: Nicolas Geffrard Liryk: Justin Lhérisson

Oto co ChatGPT wie o fladze Haiti

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Haiti
Flaga Haiti składa się z dwóch równych pasów, jednego niebieskiego na górze i jednego czerwonego na dole. Pośrodku znajduje się biały krzyż otoczony białą gwiazdą. Niebieski pasek symbolizuje wolność, czerwony pasek symbolizuje ofiarę krwi złożoną podczas wojny o niepodległość, a krzyż reprezentuje religię chrześcijańską. Gwiazda oznacza nadzieję na wolność i niepodległość.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Haiti
Flaga Haiti została po raz pierwszy oficjalnie przyjęta w 1804 roku po uzyskaniu przez Haiti niepodległości od Francji. Składa się z dwóch poziomych pasów o równej szerokości w kolorze niebieskim i czerwonym oraz białego kwadratu pośrodku z herbem Haiti. Kolory flagi symbolizują ofiary krwi złożone przez Haitańczyków w celu uzyskania niepodległości.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Haiti
Flaga narodowa Haiti to niebieska flaga z dwoma czerwonymi pasami i białym krzyżem pośrodku. Biały krzyż oznacza związek z Francją, a niebieskie pole symbolizuje wolność i niepodległość kraju. Dwa czerwone paski reprezentują ofiary krwi złożone podczas rewolucji.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.