Flaga Jordan

Flaga Jordan, Flaga Jordan
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga cywilna i flaga służbowa na lądzie, flaga handlowa i flaga służbowa na morzu
Kraj:
Jordan
Kapitał:
Amman
Rozmiar:
97.740 km²
Ludność:
5.611.202
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski
Waluta:
Dinar jordański (JOD)
Flaga przyjęta w dniu:
15.04.1928

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Jordanien Schlüsselanhänger

Jordanien Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Jordanien Aufnäher / Patch

Jordanien Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Trzy równe poziome pasy (czarny, biały, zielony) z czerwonym trójkątem równobocznym (symbolizującym wielką rewolucję arabską z 1916 r.) z boku masztu flagowego; na nim znajduje się mała biała siedmioramienna gwiazda symbolizująca siedem wersetów surah otwierającej Święty Koran; siedem promieni gwiazdy reprezentuje zatem wiarę w jednego Boga, człowieczeństwo, ducha narodowego, skromność, sprawiedliwość społeczną, cnotę i aspiracje.

Anthem

Kompozytor: عبد القادر التنير (Abdul-Qader Al-Taneer) Liryk: عبد المنعم الرفاعي (Abdul-Mone’m Al-Rifai’)

Oto co ChatGPT wie o fladze Jordan

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Jordan
Flaga narodowa Jordanii została wprowadzona w 1928 roku i jest oparta na fladze Haszymidzkiego Królestwa Transjordanii. Składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czarnym, białym i zielonym. Środkowa linia jest dwa razy szersza niż pozostałe dwa pasy. Pośrodku białego pasa znajduje się czerwony sześcioramienny emblemat.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Jordan
Jordania ma swoją obecną flagę od 1928 roku, składającą się z trzech poziomych pasów w kolorze czarnym, białym i zielonym, z czerwonym trójkątem po lewej stronie. Kolory te reprezentują Abisyńczyków, Arabów i Haszymitów, którzy tworzą jordańską rodzinę królewską. Czerwony trójkąt zawiera sztandar z białą gwiazdą, który odnosi się do związku kraju z Domem Haszymidzkim.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Jordan
Flaga narodowa Jordanii to czarny trójkąt na białym tle. Wewnątrz trójkąta znajduje się czerwona sześcioramienna gwiazda. Sześcioramienna gwiazda jest symbolem sześciu państw arabskich, które połączyły się, tworząc Ligę Arabską. Białe tło symbolizuje pokojowe nastawienie narodu jordańskiego. Czarny trójkąt oznacza ziemię obiecaną Palestyny.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.