Flaga Turkmenistan

Flaga Turkmenistan, Flaga Turkmenistan
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na morzu, flaga cywilna i flaga służbowa na lądzie
Kraj:
Turkmenistan
Kapitał:
Aszchabad
Rozmiar:
488.100 km²
Ludność:
4.863.169
Kontynent:
Azja
Języki:
Język turkmeński (= język turkijski z grupy Oghuz), język urzędowy od początku 1996 r.; rosyjski jest nadal \lingua franca\; przejście na alfabet łaciński od 1996 r.; od początku 2000 r. dekret prezydencki, tylko turkmeński język mówiony w życiu publicznym.
Waluta:
Manat turkmeński (TMM)
Flaga przyjęta w dniu:
23.01.2001

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Turkmenistan Aufnäher / Patch

Turkmenistan Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Turkmenistan Schlüsselanhänger

Turkmenistan Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Zielony obszar z pionowym pasem zdominowanym przez czerwień, zawierającym wzór dywanu i dwie gałązki oliwne, w pobliżu masztu; w prawym górnym rogu czerwonego pasa znajduje się biały półksiężyc i pięć białych gwiazd.

Znaczenie

Cenne dywany Turkmenistanu są legendarne. W związku z tym pionowy pas z tradycyjnie najważniejszymi wzorami dywanów (tzw. guls) jest symbolicznie bardzo odpowiedni. Dwie gałązki oliwne w dolnej części przypominają flagę ONZ. Zostały one dodane do flagi w 1997 roku i wyraźnie mają podkreślać neutralność kraju. Półksiężyc jest znakiem islamu. Pięć gwiazd reprezentuje pięć regionów kraju. Zielony jest uważany za szczególnie dostojny kolor w Turkmenistanie. Flaga od 19 lutego 1997 r.

Anthem

Kompozytor: Veli Mukhatov Liryk: diverse

Oto co ChatGPT wie o fladze Turkmenistan

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Turkmenistan
Flaga Turkmenistanu została wprowadzona 19 lutego 2001 roku. Flaga jest symbolem niepodległości kraju. Jest połączeniem tradycyjnych i nowoczesnych elementów i reprezentuje kulturę i historię kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Turkmenistan
Flaga narodowa Turkmenistanu została przyjęta 19 lutego 1992 roku. Składa się z białej kopuły symbolizowanej przez półksiężyc i pięcioramienną gwiazdę umieszczoną w czerwonym kwadracie na zielonym tle. Flaga ta reprezentuje suwerenność kraju i jest symbolem niezależności i postępu Turkmenistanu.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Turkmenistan
Flaga narodowa Turkmenistanu składa się z prostokątnego czerwonego tła, na którym widnieje biały półksiężyc i pięć gwiazd. Półksiężyc otoczony jest zielonym pasem łączącym pięć gwiazd. Półksiężyc symbolizuje islam, który wyznaje większość Turkmenów, a pięć gwiazd reprezentuje pięć prowincji kraju. Flaga jest symbolem jedności i postępu kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.