Flaga Honduras

Flaga Honduras, Flaga Honduras
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Honduras
Kapitał:
Tegucigalpa
Rozmiar:
112.492 km²
Ludność:
6.823.568
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Lempira (HNL)
Flaga przyjęta w dniu:
17.01.1949

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Honduras Baseballcap

Honduras Baseballcap

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Trzy równe poziome pasy (niebieski, biały, niebieski); w białym pasie znajduje się pięć pięcioramiennych niebieskich gwiazd ułożonych w kształcie litery x; gwiazdy reprezentują pięć byłych państw Ameryki Środkowej: Kostarykę, Salwador, Gwatemalę, Honduras i Nikaraguę.

Anthem

Kompozytor: Carlos Hartling Liryk: Augusto Constancio Coello

Oto co ChatGPT wie o fladze Honduras

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Honduras
Flaga Hondurasu została przyjęta 26 sierpnia 1866 roku i jest najstarszą flagą w Ameryce Środkowej. Składa się z trzech równo podzielonych pasów w kolorach niebieskim, białym i niebieskim, z białym pasem łączącym pozostałe dwa. Pośrodku znajduje się herb kraju, który ma kształt niebieskiej tarczy z pięcioma złotymi gwiazdami. Górna gwiazda symbolizuje pięć stanów kraju, a cztery dolne gwiazdy reprezentują cztery departamenty.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Honduras
Flaga narodowa Hondurasu została oficjalnie przyjęta 18 marca 1866 roku. Składa się z trzech pasów o równej szerokości w kolorach niebieskim, białym i niebieskim, połączonych czerwonym krzyżem. Krzyż reprezentuje jedność narodu i jest uważany za symbol wolności i niezależności.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Honduras
Flaga narodowa Hondurasu to niebiesko-biało-niebieski trójkąt. Pośrodku flagi znajduje się biały pas z czerwoną pięcioramienną gwiazdą. Górny niebieski pas jest wysadzany pięcioma białymi pięcioramiennymi gwiazdami. Biały pas symbolizuje jedność kraju, a czerwona gwiazda - niepodległość Hondurasu. Górny niebieski pas symbolizuje niebieskie Karaiby, a pięć białych gwiazd oznacza pięć stanów kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.