Flaga Indonezja

Flaga Indonezja, Flaga Indonezja
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Indonezja
Kapitał:
Dżakarta
Rozmiar:
1.904.569 km²
Ludność:
238.452.952
Kontynent:
Azja
Języki:
Indonezyjski (Bahasa Indonesia)
Waluta:
Rupia indonezyjska (IDR)
Flaga przyjęta w dniu:
16.08.1945

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równe pasy (czerwony i biały), biegnące poziomo.

Znaczenie

Czerwony symbolizuje ciało, a biały duszę. Flaga pochodzi z XIII-wiecznego imperium Majapahit, w którym kolory czerwony i biały były uważane za święte.

Anthem

Kompozytor: Wage Rudolf Soepratman Liryk: Wage Rudolf Soepratman

Oto co ChatGPT wie o fladze Indonezja

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Indonezja
Flaga Indonezji została wprowadzona w 1945 roku jako symbol niepodległości kraju. Składa się z dwóch równych poziomych pasów w kolorze czerwonym i białym. Pośrodku znajduje się tak zwana Garuda, mitologiczne stworzenie z mitologii hinduskiej, które jest symbolem dumy narodowej i wolności kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Indonezja
Flaga narodowa Indonezji została wprowadzona w 1945 roku i od tego czasu jest symbolem niepodległości kraju. Składa się z dwóch poziomych pasów w kolorze czerwonym i białym, zwieńczonych niebieskim półksiężycem i gwiazdą. Półksiężyc i gwiazda reprezentują pięć podstawowych filarów wiary, do których dążą Indonezyjczycy. Czerwony kolor symbolizuje odwagę i waleczność Indonezyjczyków, podczas gdy biały kolor reprezentuje czystość i uczciwość.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Indonezja
Flaga narodowa Indonezji składa się z dwóch pionowych pasów w kolorze czerwonym i białym. Górny pas jest czerwony, a dolny biały. Pośrodku flagi znajduje się duży czerwony symbol składający się z półksiężyca i gwiazdy. Półksiężyc i gwiazda symbolizują pięć zasad wiary i filozofii kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.