Flaga Kirgistan

Flaga Kirgistan, Flaga Kirgistan
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i flaga handlowa na morzu
Kraj:
Kirgistan
Kapitał:
Biszkek (dawniej Frunse)
Rozmiar:
198.500 km²
Ludność:
5.081.429
Kontynent:
Azja
Języki:
Język państwowy: kirgiski; od maja 2000 r. także rosyjski
Waluta:
Kirgistan Som (KGS)
Flaga przyjęta w dniu:
02.03.1992

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Kirgistan Tischflagge 10x15 cm

Kirgistan Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Kirgistan Schlüsselanhänger

Kirgistan Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwona powierzchnia ze złotożółtym słońcem w środku, które ma 40 promieni; w środku słońca znajduje się czerwony pierścień przecięty dwa razy po trzy linie.

Znaczenie

40 promieni słońca reprezentuje 40 kirgiskich bohaterów (lub 40 plemion) zjednoczonych niegdyś przez legendarnego bohatera narodowego Manasa pod jego czerwoną flagą. Czerwień symbolizuje odwagę. W centrum słońca znajduje się tak zwany tunduk, który ma symbolizować dach namiotu Ojca. Dach kopuły przedstawia drewniane słupy tradycyjnego namiotu stepowego (jurty) koczowniczych plemion regionu.

Anthem

Kompozytor: Н. Давлесов (Nasyr Davlesov), К. Молдобасанов (Kalyi Moldobasanov) Liryk: Ж. Садыков (Djamil Sadykov), Ш. Кулуев (Eshmambet Kuluev)

Oto co ChatGPT wie o fladze Kirgistan

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kirgistan
Flaga Kirgistanu została przyjęta 3 marca 1992 roku i jest symbolem niepodległości kraju. Składa się z trzech poziomych pasów reprezentujących kolory czerwony, biały i zielony. Górny czerwony pasek symbolizuje przeszłość, środkowy biały pasek symbolizuje teraźniejszość, a dolny zielony pasek symbolizuje nadzieję na lepszą przyszłość.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kirgistan
Flaga Kirgistanu została przyjęta 3 marca 1992 r., kiedy kraj ogłosił niepodległość od Związku Radzieckiego. Jest ona połączeniem flag narodów mongolskiego i tureckiego i składa się z trzech równomiernie rozmieszczonych pasów w kolorze czerwonym, białym i zielonym. Flaga ma centralny emblemat, który jest symbolem kirgiskiej kultury i historii.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kirgistan
Flaga narodowa Kirgistanu to prostokąt z niebieskim polem w lewym górnym rogu z żółtym symbolem słońca i półksiężyca. W prawym dolnym rogu znajduje się czerwone pole z czarnym dwugłowym orłem. Podwójny orzeł jest symbolem jedności kraju. Flaga jest podzielona na cztery równe kwadraty, z których każdy reprezentuje tradycyjne kolory Kirgistanu: Czerwony, czarny, żółty i niebieski.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.