Flaga Bahrajn

Flaga Bahrajn, Flaga Bahrajn
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Bahrajn
Kapitał:
Manama
Rozmiar:
710 km²
Ludność:
677.886
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski, angielski jako język biznesowy
Waluta:
Dinar bahrajński (BHD)
Flaga przyjęta w dniu:
16.02.2002

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Bahrain Pin

Bahrain Pin

2,50 €

Pokaż w sklepie
Bahrain Tischflagge 10x15 cm

Bahrain Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Czerwony to kolor flagi o wielkiej tradycji i szerokim zastosowaniu w regionie Oceanu Indyjskiego, od wybrzeży Arabii, przez Zanzibar, po Malediwy. Ma ścisły związek z islamem, ponieważ czerwony jest kolorem: 1.) Szarifów Mekki, 2.) Kharijitów i Ibadytów oraz 3.) potomków Kalifa Alego. Przed 1915 r. wiele krajów arabskich używało jednolitej czerwonej flagi. W 1820 r. niektóre emiraty w rejonie Zatoki Perskiej podpisały ogólny traktat morski z Wielką Brytanią, który miał na celu powstrzymanie piractwa w regionie. Na znak akceptacji, wiele emiratów arabskich dodało biały pasek do swoich tradycyjnych czerwonych flag lub uzupełniło inne białe struktury, granice itp. Tak więc flaga Bahrajnu również miała biały pasek na czerwonej fladze na maszcie. Obecna flaga Bahrajnu została prawdopodobnie wprowadzona w 1932 roku. Czerwona tkanina flagi została oddzielona od białego paska zygzakowatą linią, ale podobno stara wersja jest nadal używana okazjonalnie. Flaga ta została nieznacznie zmieniona 22.02.2002. Liczba białych zębów we fladze została zmniejszona z ośmiu do pięciu.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwony z białym paskiem lub pięcioma białymi zębami skierowanymi w prawo po lewej stronie.

Znaczenie

Biały pas pochodzi z 1820 roku, kiedy to państwa Zatoki Perskiej, wcześniej znane jako "Wybrzeże Piratów", zawarły między sobą porozumienie morskie i w konsekwencji dodały białe elementy do swoich flag. Jagi zostały dodane do bandery dopiero w 1932 roku. Pięć zębów reprezentuje pięć filarów islamu. Flaga Kataru jest bardzo podobna w projekcie, ale zawiera więcej jags i jest czerwonawo-brązowa lub bordowa w porównaniu do ("brytyjskiej") czerwieni we fladze Bahrajnu. Kolory czerwony i biały są tradycyjnymi kolorami państw Zatoki Perskiej.

Anthem

Kompozytor: n/a Liryk: n/a

Oto co ChatGPT wie o fladze Bahrajn

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Bahrajn
Flaga Bahrajnu to kwadratowa flaga składająca się z białego pasa i dwóch czarnych pasów. Biały pasek symbolizuje religijny związek między wiarą islamską a narodem. Czarny pasek reprezentuje przeszłość kraju i jego związek z krajami arabskimi. Flaga została oficjalnie ogłoszona flagą narodową w 2002 roku. Jest symbolem jedności i spójności kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Bahrajn
Flaga narodowa Bahrajnu została oficjalnie wprowadzona w 1932 roku i składa się z białego trójkąta na czerwonym tle podzielonego dwoma pasami w kolorze czarnym i białym. Biały trójkąt reprezentuje starożytną historię kraju, a dwa czarno-białe pasy symbolizują sojusz między sunnicką i szyicką częścią kraju. Kolory flagi są również częścią herbu Królestwa Bahrajnu.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Bahrajn
Flaga narodowa Bahrajnu jest flagą poziomą składającą się z czerwonego pasa i dwóch białych pasów. Czerwony pasek znajduje się w górnej części flagi, a dwa białe paski tworzą jej dolną połowę. Pośrodku flagi znajduje się pięcioramienna biała gwiazda otoczona czarnym pasem. Gwiazda przedstawia pięć filarów islamu i symbolizuje pięciofilarową społeczność, która łączy religię, język, historię i kulturę kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.