Flaga Saint Kitts i Nevis

Flaga Saint Kitts i Nevis, Flaga Saint Kitts i Nevis
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Saint Kitts i Nevis
Kapitał:
Basseterre
Rozmiar:
270 km²
Ludność:
38.836
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Angielski
Waluta:
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Flaga przyjęta w dniu:
18.09.1983

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Przekątna podzielona czarnym pasem od lewego dolnego rogu do prawego górnego rogu; na czarnym pasie znajdują się dwie białe pięcioramienne gwiazdy; czarny pas ma żółte kontury, górny trójkąt jest zielony, dolny czerwony.

Anthem

Kompozytor: Kenrick Anderson Georges Liryk: Kenrick Anderson Georges

Oto co ChatGPT wie o fladze Saint Kitts i Nevis

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Saint Kitts i Nevis
Flaga narodowa Saint Kitts i Nevis została oficjalnie przyjęta w 1983 roku. Składa się ona z czarnego, zielonego i czerwonego paska przecinających się w trójkąt. Czarny pasek symbolizuje afrykańskie pochodzenie mieszkańców wyspy, zielony pasek reprezentuje rolnictwo, a czerwony pasek oznacza sprawiedliwość społeczną. W centrum flagi znajduje się biała gwiazda, symbolizująca nadzieję na lepszą przyszłość.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Saint Kitts i Nevis
Flaga St Kitts i Nevis została przyjęta w 1983 r., kiedy St Kitts i Nevis uzyskały niepodległość od Wielkiej Brytanii. Składa się z czerwonego tła z dwoma białymi pionowymi pasami i białą gwiazdą pośrodku. Czerwone tło symbolizuje rewolucyjną przeszłość kraju, podczas gdy dwa białe pasy reprezentują nadzieję na zjednoczone i pokojowe St. Kitts i Nevis. Biała gwiazda reprezentuje nadzieję na szczęśliwą i dostatnią przyszłość.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Saint Kitts i Nevis
Flaga narodowa Saint Kitts i Nevis składa się z ciemnoniebieskiego tła z białą pięcioramienną gwiazdą pośrodku. Górna i dolna część gwiazdy są w kolorze czerwonym, podczas gdy pozostałe trzy punkty są w kolorze żółtym. Gwiazda symbolizuje jedność i solidarność obu wysp. Kolory czerwony i żółty symbolizują tradycje i historię wysp. Niebieskie tło oznacza nadzieję na lepszą przyszłość.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.