Flaga Komory

Flaga Komory, Flaga Komory
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Komory
Kapitał:
Moroni
Rozmiar:
1.861 km²
Ludność:
651.901
Kontynent:
Afryka
Języki:
Shikomoric (dialekt suahili)
Waluta:
Frank Komorów (KMF)
Flaga przyjęta w dniu:
31.12.2001

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Cztery równe poziome pasy (żółty, biały, czerwony, niebieski) z zielonym trójkątem równoramiennym na maszcie; w trójkącie znajduje się biały półksiężyc z wypukłą stroną skierowaną w stronę masztu i cztery białe pięcioramienne gwiazdy tworzące pionową linię.

Anthem

Kompozytor: Saïd Hachim Sidi Abdérémane, Kamildine Abdallah Liryk: Saïd Hachim Sidi Abdérémane

Oto co ChatGPT wie o fladze Komory

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Komory
Flaga Komorów składa się z czterech równomiernie rozmieszczonych poziomych pasów w kolorach zielonym, białym, czerwonym i żółtym. Flaga została przyjęta jako oficjalny symbol kraju 22 stycznia 2002 roku. Flaga symbolizuje jedność Komorów oraz ich pragnienie pokoju i dobrobytu.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Komory
Flaga Komorów została wprowadzona 6 stycznia 1975 r., kiedy wyspy stały się Republiką Komorów. Flaga jest poziomą trójkolorową flagą w kolorach zielonym, białym i czerwonym. Zieleń symbolizuje islam, biel jedność wysp, a czerwień ofiarę krwi złożoną w celu uzyskania niepodległości.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Komory
Flaga narodowa Komorów składa się z czterech pasów równej wysokości w kolorach zielonym, czerwonym, żółtym i białym. Górny i dolny pas są zielone, środkowy pas jest czerwony, a trzeci pas jest żółty. Pośrodku flagi znajduje się biały półksiężyc i biała gwiazda. Flaga symbolizuje jedność czterech wysp kraju. Reprezentuje również nadzieję na lepszą przyszłość dla Komorów. Biały półksiężyc i biała gwiazda przypominają o kulturze muzułmańskiej, która jest istotną częścią dziedzictwa Komorów.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.