Flaga Libia

Flaga Libia, Flaga Libia
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Libia
Kapitał:
Trypolis
Rozmiar:
1.760.000 km²
Ludność:
5.631.585
Kontynent:
Afryka
Języki:
Arabski
Waluta:
Dinar libijski (LYD)
Flaga przyjęta w dniu:
26.02.2011

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Gambia Aufnäher / Patch

Gambia Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
St. Lucia Sidekickaufnäher

St. Lucia Sidekickaufnäher

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Zielony, kolor islamu.

Anthem

Kompozytor: محمد عبد الوهاب‎ (Mohamad Abdel Wahab) Liryk: البشير العريبي (Al Baschir Al Arebi)

Oto co ChatGPT wie o fladze Libia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Libia
Flaga Libii składa się z zielonego sztandaru z białym półksiężycem i pięcioramienną gwiazdą pośrodku. Zielony odcień symbolizuje rolnictwo i pustynię kraju, podczas gdy półksiężyc i gwiazda reprezentują islamską przynależność religijną kraju. Flaga została wprowadzona 11 grudnia 1977 r. i od tego czasu jest oficjalnym symbolem kraju. Jest wywieszana przy oficjalnych okazjach i na budynkach państwowych.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Libia
Flaga narodowa Libii została wprowadzona w 1951 roku i składała się z zielonego sztandaru z białą gwiazdą i półksiężycem. Kolory zielony i biały symbolizują religię islamu, kolor zielony oznacza pokój, a kolor biały oznacza czystość. W 2011 roku, po rozpoczęciu Arabskiej Wiosny, flaga została zastąpiona nową, która zawiera czarny, biały i zielony trójkąt z czerwoną gwiazdą i półksiężycem. Symbolizuje ona wolność, niezależność i rewolucję.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Libia
Flaga narodowa Libii składa się z trzech poziomych pasów równej wielkości w kolorach zielonym, białym i czarnym. Zielony pas jest pasem górnym, następnie biały pas pośrodku i czarny pas na końcu. Pośrodku białego paska znajduje się czerwony symbol pięcioramiennej gwiazdy. Zielony pasek oznacza pustynie Sahary, biały pasek oznacza jedność kraju, a czarny pasek oznacza przeszłość kraju. Czerwona gwiazda symbolizuje ofiarę krwi, jaką kraj złożył za swoją wolność.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.