Flaga Malezja

Flaga Malezja, Flaga Malezja
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i flaga służbowa na morzu
Kraj:
Malezja
Kapitał:
Kuala Lumpur
Rozmiar:
330.000 km²
Ludność:
23.522.482
Kontynent:
Azja
Języki:
Językiem urzędowym jest malajski (od 1967 r. pod nazwą "Bahasa Malaysia"); język angielski jest powszechnie używany, podobnie jak wysoki chiński, różne chińskie dialekty (w tym kantoński, hokkien) i języki indyjskie.
Waluta:
Ringgit (MYR)
Flaga przyjęta w dniu:
15.09.1963

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czternaście równych pasów (czerwony, biały); niebieski prostokąt, na którym widoczny jest żółty półksiężyc i żółte słońce.

Znaczenie

Niebieski prostokąt symbolizuje jedność i siłę narodu; żółty półksiężyc symbolizuje islam; 14 promieni słońca symbolizuje jedność 14 stanów konfederacji; sam żółty kolor reprezentuje tradycyjny kolor władców stanów Malajów; 14 pasów (czerwony i biały) symbolizuje 14 stanów kraju. Projekt wywodzi się z projektu flagi USA i pierwotnie (po 1957 r. jako Malaje niezależne od Wielkiej Brytanii) miał tylko 11 promieni słońca i 11 pasów. Kiedy trzy kolejne stany dołączyły do konfederacji w 1963 r. (Singapur, Sabah i Sarawak), flaga została odpowiednio dostosowana. Kiedy Singapur opuścił konfederację w 1965 roku, flaga pozostała niezmieniona. Czternasty pas ma teraz zastosowanie do obszaru Kuala Lumpur.

Anthem

Kompozytor: Pierre Jean de Beranger Liryk: gemeinsamer Text, geführt von Tunku Abdul Rahman

Oto co ChatGPT wie o fladze Malezja

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Malezja
Flaga Malezji składa się z prostokątnego kawałka materiału podzielonego na 14 pasów w kolorze czerwonym i białym. W lewym górnym rogu znajduje się niebieski symbol półksiężyca reprezentujący islam, który jest oficjalną religią państwową kraju. Pośrodku flagi znajduje się symbol żółtej gwiazdy reprezentujący 13 stanów kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Malezja
Flaga narodowa Malezji została wprowadzona 16 września 1963 r., kiedy Malezja uzyskała niepodległość. Flaga składa się z czerwonego pola z białym półksiężycem i gwiazdą po lewej stronie. Kolory czerwony i biały symbolizują naród malajski i niepodległość. Półksiężyc i gwiazda symbolizują religię i nadzieję Malezji na lepszą przyszłość.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Malezja
Flaga narodowa Malezji składa się z prostokątnego pola podzielonego na kolory czerwony, biały i niebieski. Górna część flagi jest czerwona, dolna niebieska, a środkowa biała. Pośrodku białego pola znajduje się symbol żółtego półksiężyca i pięcioramienna gwiazda. Półksiężyc i gwiazda symbolizują wiarę kraju w Boga oraz nadzieję na pokój i szczęście.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.