Flaga Panama

Flaga Panama, Flaga Panama
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Panama
Kapitał:
Panama City
Rozmiar:
75.517 km²
Ludność:
3.000.463
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Balboa (PAB); dolar amerykański (USD)
Flaga przyjęta w dniu:
03.06.1904

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Podzielona na cztery równe prostokąty; lewy górny kwadrant jest biały i zawiera niebieską pięcioramienną gwiazdę; prawy górny kwadrant jest czerwony; lewy dolny kwadrant jest niebieski; prawy dolny kwadrant jest biały i zawiera czerwoną pięcioramienną gwiazdę. Flaga Panamy jest znana przede wszystkim dlatego, że pływają pod nią niezliczone statki.

Anthem

Kompozytor: Santos A. Jorge Liryk: Jerónimo de la Ossa

Oto co ChatGPT wie o fladze Panama

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Panama
Flaga Panamy została wprowadzona w 1903 roku i jest symbolem niepodległości kraju. Składa się z dwóch równych pionowych pasów w kolorze niebieskim i czerwonym, oddzielonych białym pasem z ośmioma niebieskimi gwiazdami. Kolory reprezentują jedność i nadzieję kraju na dobrobyt i pokój.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Panama
Flaga narodowa Panamy została po raz pierwszy użyta w 1903 roku. Składa się z niebieskiego tła z białymi i czerwonymi pasami. Białe i czerwone pasy reprezentują równość między Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Niebieskie tło reprezentuje niezależność i wolność kraju. W centrum flagi znajduje się czerwona gwiazda na białym okręgu, która symbolizuje jedność kraju i jego mieszkańców.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Panama
Flaga Panamy składa się z białego tła z niebieskim pasem pośrodku. Niebieski pas jest ozdobiony pośrodku czerwonym herbem zawierającym białą kokardę i białego orła trzymającego czerwonego węża. Orzeł oznacza niepodległość Panamy. Niebieski pas symbolizuje połączenie Atlantyku i Pacyfiku, podczas gdy białe tło reprezentuje pokojowy charakter kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.