Flaga Peru

Flaga Peru, Flaga Peru
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga obywatelska i flaga handlowa
Kraj:
Peru
Kapitał:
Lima
Rozmiar:
1.280.000 km²
Ludność:
27.544.305
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Hiszpański (88%), keczua (27%), również ajmara
Waluta:
nowy Sol (PEN)
Flaga przyjęta w dniu:
24.05.1825

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Deutschland / Peru Freundschaftspin

Deutschland / Peru Freundschaftspin

2,50 €

Pokaż w sklepie
Peru mit Wappen Stockflagge 30x45 cm

Peru mit Wappen Stockflagge 30x45 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Peru oficjalnie w dniu 25 Wprowadzony w maju 1825 roku.

Cywilny flag narodowych składa się z kolorów: czerwonego, białego i czerwonego w typowej (rewolucyjnym) republikańskiej formie taśmy (w pionie), wzorowany na fladze Francji.Format obrazu 2:3. Wszystkie trzy pasy są jednakowo szerokie.

Niezależnie od tego, czy małe czy duże chaty dom na Święta Narodowego w dniu 28 Lipca, wszystkie budynki muszą być ozdobione flagi narodowej.

Trzy pionowe pasy równej wielkości (czerwony, biały, czerwony) z godłem narodowym w białym obszarze; przedstawia tarczę oplecioną gałęziami.

Anthem

Kompozytor: José Bernardo Alzedo Liryk: José de la Torre Ugarte

Oto co ChatGPT wie o fladze Peru

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Peru
Flaga Peru została wprowadzona 25 lutego 1825 roku. Jest symbolem niepodległości kraju. Jest to prostokątna flaga składająca się z trzech równomiernie rozmieszczonych poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i zielonym.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Peru
Flaga narodowa Peru została po raz pierwszy zaprojektowana w 1825 roku i składa się z pionowego pasa w kolorach czerwonym, białym i zielonym. Symbolizuje niepodległość kraju i jedność trzech tradycyjnych regionów kraju, a mianowicie wybrzeża, Andów i Amazonii. Flaga była kilkakrotnie modyfikowana i ostatecznie została przyjęta w 2006 roku.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Peru
Flaga Peru składa się z czerwonego kwadratu pośrodku otoczonego dwoma białymi pasami i szerokim niebieskim pasem u góry. Czerwony kwadrat zawiera biały herb przedstawiający orła na pniu drzewa. Orzeł trzyma w szponach miecz i węża. Flaga symbolizuje jedność kraju i jego gotowość do obrony. Orzeł oznacza walkę z hiszpańskimi rządami kolonialnymi, a wąż symbolizuje niepodległość. Pień drzewa oznacza postęp kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.