Flaga Rumunia

Flaga Rumunia, Flaga Rumunia
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Rumunia
Kapitał:
Bukareszt
Rozmiar:
237.500 km²
Ludność:
22.355.551
Kontynent:
Europa
Języki:
rumuński, węgierski, niemiecki
Waluta:
Leu (ROL)
Flaga przyjęta w dniu:
26.12.1989

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Anthem

Kompozytor: Anton Pann Liryk: Andrei Mureşianu

Oto co ChatGPT wie o fladze Rumunia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Rumunia
Flaga Rumunii jest trójkolorowa i składa się z kolorów niebieskiego, żółtego i czerwonego. Symbolizuje jedność narodu rumuńskiego. Nazywana jest również flagą rewolucji, ponieważ po raz pierwszy została wywieszona 27 grudnia 1989 r. podczas rumuńskiej rewolucji.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Rumunia
Pierwsza flaga narodowa Rumunii została wprowadzona w 1848 roku i miała trzy kolory: Niebieski, Żółty i Czerwony. Flaga ta była używana do 1866 roku, kiedy to została zastąpiona nową flagą ze złotym orłem w centrum. W 1867 r. flaga została ponownie zmieniona, aby pokazać godło składające się z czerwonego krzyża na białym tle. Flaga ta była używana do 1989 r., kiedy to została zastąpiona obecną flagą z niebieskim krzyżem na żółtym tle.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Rumunia
Flaga narodowa Rumunii to poziomy trójkolorowy pas składający się z trzech równych pasów. Górny pas jest czerwony, środkowy żółty, a dolny niebieski. Pośrodku flagi znajduje się czarny emblemat składający się z litery "A" i orła.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.