Flaga Zjednoczone Emiraty Arabskie

Flaga Zjednoczone Emiraty Arabskie, Flaga Zjednoczone Emiraty Arabskie
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Kapitał:
Abu Zabi
Rozmiar:
83.600 km²
Ludność:
2.523.915
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski; Angielski powszechnie używany; języki ojczyste obcokrajowców przebywających w kraju
Waluta:
Dirham emiracki (AED)
Flaga przyjęta w dniu:
01.12.1971

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Trzy równe poziome pasy (zielony, biały, czarny) z szerokim czerwonym pionowym pasem z boku masztu.

Znaczenie

Czerwony (pionowy) pas po lewej stronie przypomina historyczną czerwoną flagę różnych emiratów. Zieleń symbolizuje płodność; biel symbolizuje neutralność; czerń symbolizuje bogactwo naftowe Zjednoczonych Emiratów lub "czarne złoto". W sumie kolory te reprezentują również klasyczne barwy panarabskie, które spotykamy w wielu innych flagach narodowych regionu. Sześć dumnych i niezależnych emiratów zostało zjednoczonych pod tą flagą w 1971 roku: Abu Zabi (największy emirat pod względem powierzchni), Adżman, Dubaj, Fudżajra, Szardża i Umm al-Kajwajn. W 1972 r. dodano emirat Ras al-Khaimah. Z politycznego punktu widzenia jest to zjawisko godne podziwu. Pierwotne przepowiednie niektórych innych krajów dotyczące krótkoterminowej porażki niezwykle złożonego związku tego rodzaju już dawno okazały się błędne. Stowarzyszenie funkcjonuje doskonale od dziesięcioleci lub dosłownie działa "jak w zegarku".

Anthem

Kompozytor: محمد عبد الوهاب‎ (Mohamad Abdel Wahab) Liryk: عارف الشيخ عبد الله الحسن (Aref Al Sheikh Abdullah Al Hassan)

Oto co ChatGPT wie o fladze Zjednoczone Emiraty Arabskie

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Zjednoczone Emiraty Arabskie
Flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich składa się z trzech pionowych pasów o równej szerokości w kolorach zielonym, białym i czarnym. Zielony pas symbolizuje płodność kraju, biały pas symbolizuje pokój, a czarny pas symbolizuje jedność siedmiu emiratów. Pośrodku flagi znajduje się czerwony sześciokąt symbolizujący historię i wiarę kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Zjednoczone Emiraty Arabskie
Flaga narodowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich została wprowadzona w 1971 roku, kiedy Emiraty zjednoczyły się, tworząc państwo. Składa się z czterech równych kwadratów w kolorach czerwonym, zielonym, białym i czarnym, z których każdy reprezentuje symbol z herbu emiratów. Flaga symbolizuje jedność siedmiu emiratów i jest symbolem jedności narodowej kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Zjednoczone Emiraty Arabskie
Flaga narodowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich składa się z trzech poziomych pasów w kolorach zielonym, białym i czerwonym. Górny pas jest zielony, środkowy biały, a dolny czerwony. Pośrodku białego pasa znajduje się czerwona sześcioramienna gwiazda. Sześcioramienna gwiazda symbolizuje sześć emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kolory czerwony, biały i zielony reprezentują krew, nadzieję i płodność kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.