Flaga Antigua i Barbuda

Flaga Antigua i Barbuda, Flaga Antigua i Barbuda
Współczynnik kształtu:
2:3
Kraj:
Antigua i Barbuda
Kapitał:
St. John's
Rozmiar:
442 km²
Ludność:
68.320
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Angielski
Waluta:
Dolar wschodniokaraibski (XCD)

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Obecna flaga Antiguan została wprowadzona 27 lutego 1967 roku. Wygrała ona konkurs na projekt i została stworzona przez Reginalda Samuela. Flaga przedstawia czerwoną podstawę z trójkątem równoramiennym na górze. Nad białym wierzchołkiem trójkąta znajduje się niebieski pasek, nad którym znajduje się złote wschodzące słońce na czarnym tle. Trójkąt ma symbolizować znak V - Zwycięstwo, a wschodzące słońce - początek nowej ery. Kolor czerwony oznacza dynamizm ludzi, niebieski - nadzieję i morze, czarny - ziemię i afrykańskie dziedzictwo ludzi, a biały - piasek. Triada kolorów żółtego, niebieskiego i białego ma również na celu promowanie turystyki: słońce-morze-piasek. Herb autonomicznej Antigui został stworzony przez Gordona Christophera i nadany wyspom przez brytyjską królową Elżbietę II 16 lutego 1967 roku. Tarcza herbu jest podzielona srebrnymi i niebieskimi falistymi liniami, przed którymi znajduje się stylizowany młyn przypominający o przetwarzaniu trzciny cukrowej. Czarna głowa tarczy przedstawia złote wschodzące słońce. Na tarczy spoczywa hełm z koralikiem i osłonami hełmu, nad koralikiem złoty ananas otoczony czterema czerwonymi kwiatami prawoślazu. Trzymającymi tarczę są dwa jelenie żyjące na wyspie Barbuda. Stoją one na zielonej łące otoczonej niebieskimi i srebrnymi falistymi pasami. Prawy jeleń nosi trzon trzciny cukrowej, a lewy bawełny barbudzkiej. Na srebrnej, haftowanej na czerwono opasce widnieje motto: "Each endeavouring, all achieving" => "If each will endeavour, all will succeed".

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwona, z równobocznym odwróconym trójkątem na górze flagi; trójkąt zawiera trzy poziome pasy (czarny, jasnoniebieski, biały) i żółty wschodzący czarny pas.

Oto co ChatGPT wie o fladze Antigua i Barbuda

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Antigua i Barbuda
Flaga Antigui i Barbudy jest symbolem jedności kraju. Składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i niebieskim, otoczonych czerwonym trójkątem. Czerwony trójkąt zawiera żółte koło słoneczne z ośmioma promieniami. Flaga ta została wprowadzona w 1967 roku, kiedy Antigua i Barbuda została uznana za niepodległy kraj. Jest również postrzegana jako symbol wolności, dumy narodowej i jedności narodowej.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Antigua i Barbuda
Flaga narodowa Antigui i Barbudy została wprowadzona w 1967 roku i jest połączeniem flag dwóch wysp. Flaga składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i niebieskim, które składają się z kolorów flag Antigui i Barbudy. Czerwony kolor symbolizuje sprawiedliwość społeczną, biały kolor reprezentuje nadzieję, a niebieski kolor reprezentuje głęboką lojalność kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Antigua i Barbuda
Flaga narodowa Antigui i Barbudy składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i czerwonym. Pośrodku flagi znajduje się czerwony, pięcioramienny symbol przedstawiający słońce z gałązką palmową. Górna połowa symbolu jest biała, a dolna niebieska. Biały pas na górze flagi symbolizuje pokój i nadzieję na lepszą przyszłość, niebieski pas reprezentuje lojalność i zaufanie do rządu, a czerwony pas symbolizuje siłę i odwagę ludzi.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.