Flaga Lombardia

Flaga Lombardia, Flaga Lombardia
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga obywatelska
Kraj:
Włochy
Państwo:
Lombardia
Kapitał:
Mediolan
Flaga przyjęta w dniu:
28.01.2019

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Lombardia nie miała oficjalnej flagi do 5 lutego 2019:
Zaadaptowany herb w formie flagi był używany do celów instytucjonalnych. Od 1990 roku partia polityczna Liga Lombardzka, która później przekształciła się w Lega Nord, zaproponowała w V Legislaturze przyjęcie jako oficjalnego sztandaru flagi Mediolanu lub białej flagi z czerwonym krzyżem św. Jerzego w centrum, która była również używana przez średniowieczną Ligę Lombardzką, tak aby użycie róży Camuna było ograniczone wyłącznie do herbu i sztandaru. Na Carroccio biały sztandar krzyżowców z czerwienią był obecny średniowiecznej Lidze Lombardzkiej w 1176 roku podczas bitwy pod Legnano, a także został przywieziony do Jerozolimy przez Lombardów w pierwszej wyprawie krzyżowej w 1096 roku.

Wniosek ten został również ponownie złożony w szóstej kadencji, jednak bez dalszych działań. W 2002 roku, podczas VII kadencji Regionu Lombardia , partie Lega Nord , Forza Italia i Alleanza Nazionale ponownie zaproponowały oficjalne wprowadzenie flagi z czerwonym krzyżem św. Jerzego na białym tle, ponownie bez kontynuacji. Następnie propozycja ta została ponownie przedstawiona w VIII, IX i X kadencji, ale nigdy nie została zatwierdzona.

W 2007 r. w badaniu zleconym przez IRER (Instytut Badań Regionalnych) zaproponowano przyjęcie Visconti Ducal, symbolu Księstwa Mediolanu , składającego się z węża (symbolu Visconti) ćwiartowanego z orłem cesarskim, z unowocześnioną grafiką. Studium uwzględniło fakt, że nawet terytoria Brescii, Bergamo i Cremy , choć długo należały do Republiki Weneckiej, przez większą część XIV wieku należały do panowania Viscontich, a przez kilka dekad na początku XV wieku do Księstwa Mediolanu, natomiast Mantua była krótko połączona dynastiami. Wniosek ten nie został jednak zrealizowany przez władze wykonawcze ani Radę.

W 2011 roku region zaproponował nową oficjalną flagę łączącą różę Camuna i krzyż św. Jerzego. 16 września 2011 roku opublikowano pierwsze szkice i poddano je ankiecie w Corriere della Sera, ale bez kontynuacji. 12 marca 2015 roku inny możliwy wariant zjednoczenia obu sztandarów zaproponowała centroprawicowa większość.

Faktyczna flaga Lombardii (trzecia od lewej) wywieszona w Pałacu Kwirynalskim 4 listopada 1995 r.
Inną opcją rozważaną przez Region było oficjalne przyjęcie zielonej flagi z różową Camuna Argentea w środku, używanej już jako flaga de facto, wywieszonej w sali Quirinale 4 listopada 1995 r. wraz z innymi transparentami Regionów włoskich (prawie wszystkie wykonane na tę okazję i nieuregulowane prawnie) na polecenie Prezydenta Republiki Oscara Luigiego Scalfaro. Ta ostatnia propozycja flagi została zatwierdzona po jednogłośnym głosowaniu zatwierdzającym przez Radę Regionalną w dniu 29 stycznia 2019 r., z późniejszym ogłoszeniem ustawy regionalnej z dnia 4 lutego 2019 r., n. 2, Ustanowienie i przyjęcie flagi, wstęgi i znaku rozpoznawczego Regionu Lombardii (BURL n. 2, Suplement z dnia 4 lutego 2019 r.), która weszła w życie w dniu 5 lutego 2019 r.
Źródło: Wikipedia

Oficjalny herb Lombardii składa się z róży Camuna, starożytnego symbolu solarnego wspólnego dla niektórych ludów proto-celtyckich i obecnego na 94 z około 140 000 rycin skalnych Val Camonica w prowincji Brescia. Ryciny te były wykonywane od mezolitu (VIII-VI tysiąclecie p.n.e.) do epoki żelaza (I tysiąclecie p.n.e.) przez różne ludy starożytne, w tym Camuni. Ryciny tych ostatnich, w tym tytułowej róży, pochodzą z epoki żelaza.
Stylizowana róża Camuna na herbie regionu jest w kolorze srebrnym i symbolizuje światło. Jest on wpisany w zielony kwadrat (1: 1) przedstawiający Dolinę Padu . Oficjalnie przyjęty wraz ze sztandarem przez ustawę regionalną nr 85 z 12 czerwca 1975 roku, symbol został wprowadzony na sugestię ówczesnego radnego ds. kultury Alessandro Fontany i zaprojektowany w tym samym roku przez Pino Tovaglia. Bob Noorda, Roberto Sambonet i Bruno Munari.

Kolory flagi

Grün
HEX
#00A040
RGB
0, 160, 64
CMYK
100, 0, 60, 37
Weiß
HEX
#FFFFFF
RGB
255, 255, 255
CMYK
0, 0, 0, 0
RAL
9010

Oto co ChatGPT wie o fladze Lombardia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Lombardia
The flag of the province of Lombardy in the country of Italy is a symbol of the identity of the region. It represents the history, culture and traditions of Lombardy. The flag is a combination of the white and blue coat of arms of Lombardy and the Italian national flag.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Lombardia
The flag of the State of Lombardy was adopted as the official flag of the state on July 28, 1949. It consists of a white cross on a red background, which is a symbol of the alliance of the Lombards with the Holy Roman Empire. The flag is also called "Bandiera della Lombardia" and is a symbol of Lombard identity and culture.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Lombardia
The flag of the Italian state of Lombardy consists of a white background with a red cross in the center. The cross is surrounded with a white circle containing a black lion. The lion is the symbol of the Kingdom of Lorraine, which was once part of the Kingdom of Lombardy. The flag is a symbol of the history and culture of the state and represents the loyalty of the people to their homeland.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.