Flaga Bahrajn

Flaga Bahrajn, Flaga Bahrajn
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Bahrajn
Kapitał:
Manama
Rozmiar:
710 km²
Ludność:
677.886
Kontynent:
Asia
Języki:
Arabski, angielski jako język biznesowy
Waluta:
Dinar Bahrajnu (BHD)
Flaga przyjęta w dniu:
16.02.2002

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Czerwony to kolor flagi o wielkiej tradycji i powszechnym zastosowaniu w regionie Oceanu Indyjskiego, od wybrzeży Arabii, przez Zanzibar, po Malediwy. Ma ścisły związek z islamem, gdyż czerwień jest kolorem: 1.) szarifów z Mekki, 2.) charydżytów i ibadytów oraz 3.) potomków kalifa Alego. Przed 1915 rokiem wiele krajów arabskich używało solidnej czerwonej flagi. W 1820 roku niektóre emiraty w rejonie Zatoki Perskiej podpisały z Wielką Brytanią Generalny Traktat Morski, który miał na celu powstrzymanie piractwa w tym regionie. Na znak akceptacji wiele emiratów arabskich dodało biały pasek do swoich tradycyjnych czerwonych flag lub uzupełniło inne białe struktury, granice itp. Tym samym flaga Bahrajnu również nosiła biały pasek w czerwonej fladze na maszcie. Obecna flaga Bahrajnu została wprowadzona prawdopodobnie w 1932 roku. Czerwona tkanina flagi była oddzielona od białego pasa linią zygzakowatą, ale podobno stara wersja jest jeszcze sporadycznie używana. Flaga ta została nieznacznie zmieniona 22.02.2002 r. Zmniejszono liczbę białych sterczyn we fladze z ośmiu do pięciu.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwony z białą opaską lub pięcioma białymi wypustkami skierowanymi w prawo z lewej strony.

Znaczenie

Biały pas pochodzi z 1820 roku, kiedy to państwa Zatoki Perskiej, dawniej osławione jako "Pirackie Wybrzeże", zawarły między sobą porozumienie morskie i w konsekwencji dodały do swoich flag białe elementy. Jagi zostały dodane do zespołu dopiero w 1932 roku. Pięć kręgów reprezentuje pięć filarów islamu. Flaga Kataru ma bardzo podobny wzór, ale zawiera więcej jag i jest czerwonobrązowa lub bordowa w porównaniu z ("brytyjską") czerwienią we fladze Bahrajnu. Kolory czerwony i biały to tradycyjne barwy państw Zatoki Perskiej.

Anthem

Kompozytor: n/a Liryk: n/a

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.