Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Polska

Polska Flaga

Polska Flaga

312.678 km²
38.626.349
Europa
5:8 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Polska-Flaga:

Flaga Polski został wprowadzony w 1919 roku i został uregulowany od roku 1997 jako symbolu narodowego przez polską konstytucję. Od 2004 roku, w Polsce na 2 Oby obchodzony dzień flagi.

Opis polskiej flagi

Flaga Polski jest poziomo podzielony na biało-czerwoną banderą, flag państwowych używane na oficjalnych okazjach pokazuje również polskie godło w centrum białym paskiem. Kolor czerwony został wprowadzony po 1919 flaga nie jest ustawiana na początku. W 1921 roku Ministerstwo Spraw Wojskowych została opublikowana broszura "Godło i Flaga Rzeczypospolitej Polskiej", został ustawiony w fioletowy. Jednak 1928 był polski prezydent, który Vermilion jest poprawny dźwięk. Kolor ten został utrzymany do 1980, przed Sejm na kolorach flaga 31-sza Stycznia 1980 określone przez normy Międzynarodowej Komisji ds. Oświetlenia na czerwony.

Historia polskiej flagi

Od początku 13 Century, biały orzeł to symbol Polski. W połączeniu z czerwonej tarczy ona podwaliny dla wielu transparenty i flagi kraju i jego władców.

Od 1815 roku, byłego Księstwa Warszawskiego był Kongresówki w unii personalnej z Imperium Rosyjskim. To również w flaga. Biały orzeł polski był w gniazda na czerwonym tle na białą flagę z krzyżem niebieski Andrzejki, symbol carskiej Rosji. Flaga ta pozostała aż do 1918 istnieje.

W czasie powstania listopadowego 1830/31 używane Polska znana jest biało-czerwoną flagę. W czasie powstania styczniowego w 1863 roku dodaliśmy kolejny herb na białym paskiem.

Obecna flaga została przyjęta w dniu 1 Sierpnia 1919 oficjalnie wprowadzony. Kiedy wprowadzono było odróżnić od starej flagi czechosłowackiej tylko przez proporcji, ale ten został zmieniony 1920-cie.

W czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej używany polskiej AK, biało-czerwona flaga z dodatkiem Kotwica tzw. Po wojnie, stara flaga była na 20 Marzec przywrócone 1956-cie.Mapa Polska
Mapa Polska (Google Maps)
Informacje krajowe Polska