Flaga Norwegia

Flaga Norwegia, Flaga Norwegia
Współczynnik kształtu:
8:11
Symbol weksylologiczny:
Flaga obywatelska i flaga handlowa
Kraj:
Norwegia
Kapitał:
Oslo
Rozmiar:
324.000 km²
Ludność:
4.574.560
Kontynent:
Europa
Języki:
norweski (Bokmål i Nynorsk), lapoński
Waluta:
Korona norweska (NOK)
Flaga przyjęta w dniu:
16.07.1821

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga składa się z

Anthem

Kompozytor: Rikard Nordraak Liryk: Bjørnstjerne Bjørnson

Oto co ChatGPT wie o fladze Norwegia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Norwegia
Flaga narodowa Norwegii jest jedną z najstarszych flag narodowych na świecie. Została wprowadzona już w 1299 roku i jest odmianą flagi duńskiej. Flaga składa się z białego krzyża umieszczonego na czerwonym tle. Symbolizuje jedność i solidarność narodu norweskiego. Znana jest również jako "Krzyż Północy".
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Norwegia
Flaga Norwegii jest połączeniem dwóch starych norweskich flag. Pierwszą flagą używaną jako flaga Norwegii był biały krzyż na czerwonym tle, wprowadzony w 1821 roku. W 1899 r. norweska flaga została zmieniona i dodano do niej niebieski krzyż na białym tle. Flaga ta jest nadal używana jako oficjalna flaga Norwegii. Flaga symbolizuje norweską historię i tradycje oraz jest oznaką dumy narodowej.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Norwegia
Flaga narodowa Norwegii składa się z czerwonego tła z białym krzyżem rozciągającym się na całej fladze. Krzyż jest podzielony na 4 kwadraty, z których każdy zawiera biały pięciokąt. W czterech rogach flagi znajdują się cztery małe białe pięciokąty. Flaga jest symbolem niezależności i wolności Norwegii. Jest symbolem jedności narodowej i patriotyzmu.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.