Flaga Kostaryka

Flaga Kostaryka, Flaga Kostaryka
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga cywilna i flaga służbowa na lądzie, flaga handlowa i flaga służbowa na morzu
Kraj:
Kostaryka
Kapitał:
San José
Rozmiar:
51.100 km²
Ludność:
3.956.507
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Kostaryka Colon (CRC)
Flaga przyjęta w dniu:
04.05.1998

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga narodowa Kostaryki jest oparta na projekcie z 1848 roku i składa się z dwóch niebieskich pasów, dwóch białych pasów i centralnego czerwonego pasa, który jest dwa razy szerszy niż każdy z pozostałych czterech. Flaga cywilna pomija herb flagi państwowej, ponieważ wariant państwowy może być używany tylko przez rząd.

Flaga została oficjalnie przyjęta 29 września 1848 r., a jedynymi zmianami od tego czasu było umieszczenie i zaprojektowanie zakorzenionego herbu na fladze państwowej. Wariant państwowy flagi został zaktualizowany, aby odzwierciedlić równoczesne zmiany herbu państwowego w 1906, 1964 i 1998 roku.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Pięć poziomych pasów (niebieski, biały, czerwony (podwójna szerokość), biały, niebieski); godło narodowe znajduje się w białej elipsie na czerwonym polu; nad nim znajduje się wstążka z napisem "America Central"; nad godłem znajduje się kolejna wstążka w kolorze białym z napisem "Republica Costa Rica".

Znaczenie

Kolory flagi nawiązują do ideałów rewolucji francuskiej z 1848 roku: wolności, równości i braterstwa.

  • Niebieski oznacza niebo, osiągalne możliwości, intelektualne myślenie, wytrwałość w dążeniu do celu, nieskończoność, wieczność oraz ideały religijnych i duchowych pragnień.

  • Biały oznacza jasne myślenie, szczęście, mądrość, moc i piękno nieba, siłę napędową inicjatyw w poszukiwaniu nowych aspiracji i pokój Kostaryki.

  • Czerwony oznacza "cywilizację stulecia", a słońce rzuca na Kostarykę "pierwsze promienie jej prawdziwej niepodległości", ciepło Kostarykańczyków, ich miłość do życia, ich przelaną krew za wolność i ich hojną postawę.

Siedem gwiazd w herbie reprezentuje siedem prowincji Republiki.

Anthem

Kompozytor: Manuel María Gutiérrez Liryk: José María Zeledón Brenes

Kolory flagi

Blau
HEX
#00205B
RGB
0, 32, 91
CMYK
100, 78, 0, 57
RAL
5026
Pantone
281
Weiß
HEX
#FFFFFF
RGB
255, 255, 255
CMYK
0, 0, 0, 0
RAL
9010
Pantone
n/a
Rot
HEX
#EF3340
RGB
239, 51, 64
CMYK
0, 90, 76, 0
RAL
3024
Pantone
3024

Oto co ChatGPT wie o fladze Kostaryka

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kostaryka
Flaga narodowa Kostaryki jest jedną z najstarszych flag w Ameryce Łacińskiej. Po raz pierwszy została użyta w 1848 roku i od tego czasu jest symbolem niepodległości i wolności kraju. Flaga Kostaryki składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i czerwonym, z których każdy reprezentuje symbol: Niebieski symbolizuje Kościół katolicki i cnoty Kostarykańczyków, biały - uczciwość ekonomiczną kraju, a czerwony - krwawe ofiary złożone na rzecz niepodległości.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kostaryka
Flaga narodowa Kostaryki została po raz pierwszy użyta 27 listopada 1906 roku. Składa się z białego pasa pośrodku, który jest podzielony na pięć niebieskich pasów. Niebieskie pasy symbolizują cztery oceany i Morze Karaibskie, które otaczają Kostarykę. Na białym pasie znajduje się czerwony herb przedstawiający białego orła stojącego na górze na szczycie kuli ziemskiej. Orzeł symbolizuje niezależność i wolność kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kostaryka
Flaga narodowa Kostaryki składa się z czterech równomiernie rozmieszczonych kwadratów w kolorach niebieskim, białym, czerwonym i niebieskim. Pośrodku flagi znajduje się biały pas otoczony czerwonym i niebieskim pasem. Pośrodku białego pasa znajduje się herb Kostaryki. W lewym górnym rogu znajduje się niebieski kwadrat, a w prawym górnym rogu czerwony kwadrat. W każdym z dwóch dolnych kwadratów znajduje się biały kwadrat.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.