Flaga Salwador

Flaga Salwador, Flaga Salwador
Współczynnik kształtu:
189:335
Symbol weksylologiczny:
Flaga służbowa na lądzie, flaga wojenna na lądzie i na morzu
Kraj:
Salwador
Kapitał:
San Salvador
Rozmiar:
21.040 km²
Ludność:
6.587.541
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Dolar amerykański (USD)
Flaga przyjęta w dniu:
31.12.1911

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

El Salvador Sidekickaufnäher

El Salvador Sidekickaufnäher

2,90 €

Pokaż w sklepie
El Salvador Flagge 60x90 cm

El Salvador Flagge 60x90 cm

8,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Salwador był początkowo członkiem Federacji Środkowoamerykańskiej i pływał pod jej flagą. Flaga Federacji Środkowoamerykańskiej to niebiesko-biało-niebieska flaga w podłużne pasy z herbem pośrodku białego pasa. Flaga została zaprojektowana przez Manuela José Arce i powstała w trakcie antymeksykańskiej walki obronnej, a po raz pierwszy została wywieszona w 1822 roku. Flaga ta została przyjęta dla Stanów Zjednoczonych Ameryki Środkowej (Federacji Środkowoamerykańskiej) w dniu 21 sierpnia 1823 roku. Kolory niebieski, biały i niebieski (kolory Ameryki Środkowej) były pierwotnie używane w walce o niepodległość przeciwko Hiszpanii i są symbolem solidarności z innymi państwami Ameryki Południowej, ucieleśniając wspólną wolę członków Federacji na rzecz wolności i niepodległości. Układ kolorów odzwierciedla położenie Ameryki Środkowej między dwoma oceanami. Herb narodowy Federacji Środkowoamerykańskiej, podobnie jak flaga, został wprowadzony 21 sierpnia 1823 roku. Przedstawia pięć wulkanów, które oznaczają pięć państw członkowskich Federacji. Trójkąt symbolizuje równość, czapka frygijska wolność, a tęcza nadzieję. Po zakończeniu federacji (1838/39) Salwador zachował tę flagę do 1875 roku. Następnie przyjęto flagę wzorowaną na fladze USA.

Dzisiejsza niebiesko-biało-niebieska flaga w podłużne pasy została ponownie wprowadzona 17.05.1912 r. i oficjalnie potwierdzona 27.09.1972 r. W porównaniu do flagi Federacji Środkowoamerykańskiej, niebieski kolor flagi Salwadoru jest jednak nieco jaśniejszy. Motto flagi handlowej brzmi "Dios, Union, Libertad" (Bóg, Jedność, Wolność).

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Trzy poziome pasy (niebieski, biały, niebieski) z godłem narodowym pośrodku flagi; godło narodowe przedstawia okrągły emblemat otoczony słowami "Republica de El Salvador en la America Central".

Anthem

Kompozytor: Juan Aberle Liryk: Juan José Cañas

Oto co ChatGPT wie o fladze Salwador

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Salwador
Flaga Salwadoru składa się z trzech równomiernie rozmieszczonych pasów w kolorach niebieskim, białym i niebieskim. Górny i dolny pas są niebieskie, a środkowy jest biały. Pośrodku białego pasa znajduje się herb kraju, który składa się z orła i drzewa. Flaga jest symbolem jedności i patriotyzmu kraju. Została oficjalnie uznana za flagę narodową Salwadoru w dniu 27 maja 1912 roku.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Salwador
Flaga Salwadoru została przyjęta 27 maja 1912 roku i jest zmodyfikowaną wersją flagi Zjednoczonych Prowincji Ameryki Środkowej. Ma trzy pasy o równej szerokości w kolorach niebieskim, białym i niebieskim. Górny i dolny pas są niebieskie, a środkowy jest biały. Pośrodku flagi znajduje się herb przedstawiający orła siedzącego na kaktusie i trzymającego węża. Orzeł symbolizuje niezależność, a wąż oznacza przezwyciężenie ucisku.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Salwador
Flaga narodowa Salwadoru składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i niebieskim. Górny pas jest niebieski, środkowy biały, a dolny ponownie niebieski. W centrum flagi znajduje się herb Salwadoru, który składa się ze słońca otoczonego orłem i herbem. Słońce otoczone jest złotym pasem, na którym widnieją słowa "Dios, Unión, Libertad" (Bóg, Jedność, Wolność).

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.