Flaga Ukraina

Flaga Ukraina, Flaga Ukraina
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Ukraina
Kapitał:
Kijów
Rozmiar:
603.700 km²
Ludność:
47.732.079
Kontynent:
Europa
Języki:
Ukraiński, lingua franca poza zachodnią Ukrainą także rosyjski, na południu i wschodzie głównie rosyjski
Waluta:
Hrywna (UAH)
Flaga przyjęta w dniu:
03.09.1991

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Ukrainy składa się z dwóch poziomych pasów w kolorze niebieskim i żółtym. Ma swoje pochodzenie w ramionach dynastii Rurykowiczów Waregów, od 9 Wieku do 16 Century orzekł Rusi Kijowskiej, a później imperium rosyjskiego.

Choć Ukraina jako państwo narodowe, w 20. Century utworzył część ich narodowego kombinacji niebieski i żółty kolor z najstarszych w Europie. Początki barwach narodowych Ukrainy są w średniowiecznym księstwie Galicja-Wołyń, gdzie w 13 z drugiej połowy Century Księstwo godło dating - złoty lew na niebieskim polu - można znaleźć.

Pierwsza znana ilustracja lew jest związana z zamknięciem w dokumencie księcia Andrzeja (Andrei) i Leo II (Lew II) z roku 1316, niektórzy historycy nieść pieczęć na Leo I, syna króla Daniela Galicji (Danylo Halyzkyj) do tyłu.Emblemat lwa jako Rusi pojawia się również na pieczęciach późniejszych książąt w 14 Wieku po upadku Księstwa. Gdzie królowie Polski i wielki książę litewski, który dzieli regiony Galicji-Wołyńskiego pod niegoLew był przedstawiany na monetach wykonanych z napisem "moneta Rutheniae" oznaczonego 1350-1410 we Lwowie.

1410 dobrowolnych stowarzyszeń z pola Lemberger (Lwiwska Semla, pl. Ziemia Lwowska) pod niebieskim sztandarem z części na wspinaczki Złotego Lwa na boku polskiego króla w bitwie pod Grunwaldem. Takie same kolory i wolontariusze wniesionego Przemyśler kraju (Peremyslanska Zemla, pl Ziemia Przemyska.) - Niebieska flaga ze złotym dwugłowym orłem.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Anthem

Kompozytor: Михайло Вербицький (Mykhailo Verbytskyi) Liryk: Павло Чубинський (Pavlo Chubynskyi)

Oto co ChatGPT wie o fladze Ukraina

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Ukraina
Ukraińska flaga jest symbolem ukraińskiego nacjonalizmu i patriotyzmu. Po raz pierwszy została użyta w 1918 roku jako oficjalna flaga niepodległego państwa ukraińskiego. Od 1992 roku jest również oficjalną flagą Ukrainy. Symbolizuje wolność, niezależność i jedność kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Ukraina
Ukraińska flaga narodowa ma długą i dumną historię. Po raz pierwszy została użyta w 1848 roku jako niebiesko-żółta flaga symbolizująca niepodległość kraju. Po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 r. flaga została przeprojektowana, aby nadać jej nowoczesny charakter. Dziś flaga jest symbolem ukraińskiej tożsamości i niepodległości kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Ukraina
Flaga narodowa Ukrainy składa się z dwóch pionowych pasów równej wielkości. Górny pas jest niebieski, a dolny żółty. Pośrodku flagi znajduje się czarne, ośmioramienne koło. Symbol ten reprezentuje wolność i postęp narodu ukraińskiego. Połączenie kolorów flagi, niebieskiego i żółtego, ma szczególne znaczenie. Symbolizuje jedność kraju i narodu ukraińskiego.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.