Flaga Grecja

Flaga Grecja, Flaga Grecja
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Grecja
Kapitał:
Ateny
Rozmiar:
132.000 km²
Ludność:
10.647.529
Kontynent:
Europa
Języki:
Współczesny język grecki
Waluta:
Euro (EUR)
Flaga przyjęta w dniu:
21.12.1978

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Obecna flaga Grecji stał w historii współczesnej Grecji w stałej konkurencji z prostą niebieską flagę z białym krzyżem. Tylko w 1978 sob dzisiejszy projekt poprzez jedyną flagę narodową w tym kraju.

Kolor i znaczenie greckiej flagi

Flaga składa się z dziewięciu jednakowo szerokie poziome pasy w kolorze niebieskim i białym. W lewej górnej części kantonu jest biały krzyż na niebieskim znaczy bazowej kwadratowych. Stronę placu odpowiada szerokości pięciu poziomych pasów, biały krzyż, który ma szerokość tego pasma.

Niebieskie i białe kolory mogą być w bizantyjskiej odnależć Imperium. Niebieski zmieniać bardzo często. W czasach króla Ottona I Mittelblau wzorowany Herb Bawarii Wittelsbach został wykorzystany. Grecka junta wojskowa 1967/74 stosuje bardzo ciemnoniebieski. Obecna flaga jest jasnoniebieski wymienione prawo. W większości przypadków, możemy zobaczyć, że flaga w ultramaryna, tak również na stronie internetowej greckiego prezydenta.

Flaga powinna reprezentować "mądrość Boga, wolność i kraj." Niebieski reprezentuje morze i niebo, białe dla czystości walki o niepodległość. Krzyż reprezentuje tradycję chrześcijańską Grecji, który jest utrzymywany głównie przez Kościół prawosławny. Dziewięć prążki odpowiadają dziewięciu sylab udzielania wybór wojny o niepodległość Grecji: Ε-λευ-θε-ρί-α ή Θά-να-τος (E-LEF--ri-a i Tha-NA-tos, niemiecki Wolność lub śmierć). Innym wyjaśnieniem jest to, że greckie słowo wolność (Ελευθερία) ma dziewięć liter. Trzecia interpretacja jest, że cztery białe pasy do czterech kierunków i pięć niebieski paski odpowiadają pięciu części śródziemnomorskich morzach leżące nad obszar, który w Grecji, w imieniu 19-Megali Idea Century poszukiwane.

historia grecką banderą

Z greckiej rewolucji 1821/29 zostały uwolnione Peloponez, Attyka i reszta Grecji Środkowej od panowania tureckiego. Podczas walki o niepodległość z Turkami używane zwolenników rodziny Kolokotronis i cypryjskiej bojowników Hadjigeorgios niebieski krzyż na białym tle. Może to był już używany przez rewolucjonistów pod Makarios Mellissinos z 1769-gie Grecki partyzant używany w tej chwili poziome żółto-niebiesko-biały tricolor z białym krzyżem w niebieskie pasy w wieńcu laurowym. W dniu 21 Marca 1821 rozpoczął Andreas Londos, czerwona flaga z czarnym, nad krzyża łacińskiego z wierchuszka odrzucił biały półksiężyc. Tyłu flaga była tylko czerwona.

W styczniu 1822 niebieski i biały zostały przyjęte jako barw narodowych. W dniu 27 Marca. (Według kalendarza juliańskiego 15 marca) Flaga, która jest obecnie jednym krajowym flag, służył początkowo jako flaga wojny morskiej. Jak flaga wojna do ziemi biały krzyż na niebieskim tle był używany, na statkach handlowych niebieska flaga została wykorzystana w Canton miał biały prostokąt z niebieskim poprzecznym .

W latach 1828 i 1970 stwierdzono, że flaga jest używana z pasków poza Grecją i flaga Krzyża tylko w kraju. Stare Flaga sklep został zniesiony, statków cywilnych zamiast teraz się oznaczonego flagą.

Królestwo Grecji była korona w wojnie i flagi państwowej. Wśród Wittelsbach królów i ramiona Wittelsbach został wykorzystany.

Od 18 Sierpnia 1970 ze względu na znaczenie morskiej Grecji na paski flaga jest tylko flagi narodowej w kraju. Miała proporcji 7:12. Od czerwca 1975 do grudnia 1978 roku, krzyż flaga dla pojedynczej fladze, to znów oficjalnie paski flag. Niemniej krzyż flaga jest nadal używany przez greckie wojska podczas parad i jako symbol na swoich pojazdach.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Anthem

Kompozytor: Nikolaos Mantzaros (1795-1873) Liryk: Dionyssios Solomos (1798-1857)
Teksty piosenek:

Poznaję Cię po ostrości
Twego miecza, straszliwego,
poznaję Cię po spojrzeniu
które mierzy ziemię siłą.

Ze świętych kości
Hellenów podniesionych
i jak kiedyś, tak teraz silnych,
Wolność, wolność, bądź pozdrowiona!

Zamknięty tam w grobie,
Zastraszony i utrapiony,
czekałeś na głos,
który powie ci "Wróć!"

Ten dzień długo się zapowiadał,
wszystko było martwe milczeniem,
wszystko było zaciemnione strachem,
niewola objęła wszystkich.

Nieszczęśliwa, pocieszająca pozostała
ci pamięć o długiej
minionej wielkości, którą opowiadasz
płacząc.

Długie czekanie, długie czekanie
na wolne słowo,
jedna ręka bije drugą
w rozpaczy cały czas.

I powiedziałeś: "Kiedy podniosę
głowę z tego nieszczęścia?"
Tam odpowiedział z góry lament,
łańcuchy, zawodzenie.

Wtedy podniosłeś swoje oczy,
które były całe przyćmione przez płacz,
krew kapała na twoje szaty,
dużo krwi greckiej.

Z krwawymi szatami
skradłeś się potajemnie,
by szukać w obcym kraju
innych rąk pełnych siły.

Samotny poszedłeś swoją drogą,
samotny wróciłeś,
niełatwe są obce drzwi,
gdy potrzeba do nich puka.

Do tyłu kierujesz swe kroki,
wkrótce stąpasz stopą
tę skałę, ten trawnik,
który przypomina ci o chwale.

Pokornie kłania się do ziemi
głowa, która została poddana próbie cierpienia,
jak biedak, który tam żebrze,
dla którego życie jest ciężarem.

Ale teraz każde Twoje dziecko staje do walki
z siłą,
i w niespokojnym wysiłku
dąży do zwycięstwa lub śmierci.

Podniesiony ze świętych kości
Hellenów,
i jak kiedyś, teraz silny,
Wolność, wolność, bądź pozdrowiona!

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.