Flaga Grecja

Flaga Grecja, Flaga Grecja
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Grecja
Kapitał:
Ateny
Rozmiar:
132.000 km²
Ludność:
10.647.529
Kontynent:
Europa
Języki:
Współczesna greka
Waluta:
Euro (EUR)
Flaga przyjęta w dniu:
21.12.1978

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Grenada Flagge 90x150 cm

Grenada Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Grenada Aufnäher / Patch mit Schrift

Grenada Aufnäher / Patch mit Schrift

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Obecna flaga Grecji stał w historii współczesnej Grecji w stałej konkurencji z prostą niebieską flagę z białym krzyżem. Tylko w 1978 sob dzisiejszy projekt poprzez jedyną flagę narodową w tym kraju.

Kolor i znaczenie greckiej flagi

Flaga składa się z dziewięciu jednakowo szerokie poziome pasy w kolorze niebieskim i białym. W lewej górnej części kantonu jest biały krzyż na niebieskim znaczy bazowej kwadratowych. Stronę placu odpowiada szerokości pięciu poziomych pasów, biały krzyż, który ma szerokość tego pasma.

Niebieskie i białe kolory mogą być w bizantyjskiej odnależć Imperium. Niebieski zmieniać bardzo często. W czasach króla Ottona I Mittelblau wzorowany Herb Bawarii Wittelsbach został wykorzystany. Grecka junta wojskowa 1967/74 stosuje bardzo ciemnoniebieski. Obecna flaga jest jasnoniebieski wymienione prawo. W większości przypadków, możemy zobaczyć, że flaga w ultramaryna, tak również na stronie internetowej greckiego prezydenta.

Flaga powinna reprezentować "mądrość Boga, wolność i kraj." Niebieski reprezentuje morze i niebo, białe dla czystości walki o niepodległość. Krzyż reprezentuje tradycję chrześcijańską Grecji, który jest utrzymywany głównie przez Kościół prawosławny. Dziewięć prążki odpowiadają dziewięciu sylab udzielania wybór wojny o niepodległość Grecji: Ε-λευ-θε-ρί-α ή Θά-να-τος (E-LEF--ri-a i Tha-NA-tos, niemiecki Wolność lub śmierć). Innym wyjaśnieniem jest to, że greckie słowo wolność (Ελευθερία) ma dziewięć liter. Trzecia interpretacja jest, że cztery białe pasy do czterech kierunków i pięć niebieski paski odpowiadają pięciu części śródziemnomorskich morzach leżące nad obszar, który w Grecji, w imieniu 19-Megali Idea Century poszukiwane.

historia grecką banderą

Z greckiej rewolucji 1821/29 zostały uwolnione Peloponez, Attyka i reszta Grecji Środkowej od panowania tureckiego. Podczas walki o niepodległość z Turkami używane zwolenników rodziny Kolokotronis i cypryjskiej bojowników Hadjigeorgios niebieski krzyż na białym tle. Może to był już używany przez rewolucjonistów pod Makarios Mellissinos z 1769-gie Grecki partyzant używany w tej chwili poziome żółto-niebiesko-biały tricolor z białym krzyżem w niebieskie pasy w wieńcu laurowym. W dniu 21 Marca 1821 rozpoczął Andreas Londos, czerwona flaga z czarnym, nad krzyża łacińskiego z wierchuszka odrzucił biały półksiężyc. Tyłu flaga była tylko czerwona.

W styczniu 1822 niebieski i biały zostały przyjęte jako barw narodowych. W dniu 27 Marca. (Według kalendarza juliańskiego 15 marca) Flaga, która jest obecnie jednym krajowym flag, służył początkowo jako flaga wojny morskiej. Jak flaga wojna do ziemi biały krzyż na niebieskim tle był używany, na statkach handlowych niebieska flaga została wykorzystana w Canton miał biały prostokąt z niebieskim poprzecznym .

W latach 1828 i 1970 stwierdzono, że flaga jest używana z pasków poza Grecją i flaga Krzyża tylko w kraju. Stare Flaga sklep został zniesiony, statków cywilnych zamiast teraz się oznaczonego flagą.

Królestwo Grecji była korona w wojnie i flagi państwowej. Wśród Wittelsbach królów i ramiona Wittelsbach został wykorzystany.

Od 18 Sierpnia 1970 ze względu na znaczenie morskiej Grecji na paski flaga jest tylko flagi narodowej w kraju. Miała proporcji 7:12. Od czerwca 1975 do grudnia 1978 roku, krzyż flaga dla pojedynczej fladze, to znów oficjalnie paski flag. Niemniej krzyż flaga jest nadal używany przez greckie wojska podczas parad i jako symbol na swoich pojazdach.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Anthem

Kompozytor: Nikolaos Mantzaros (1795-1873) Liryk: Dionyssios Solomos (1798-1857)
Teksty piosenek:

Poznaję cię po ostrości

Twego miecza, straszliwego miecza,

Poznaję cię po spojrzeniu

które mierzy ziemię siłą.

Ze świętych kości

Hellenów

i, jak niegdyś, teraz silny,

Wolność, wolność, cześć!

Zamknięta tam w grobie,

stchórzony i zasmucony,

czekałeś na głos

który powie: "Wróć!"

Ten dzień nadchodził długo,

wszystko było śmiertelnie ciche,

wszystko było zaciemnione przez strach,

Niewola okryła wszystko.

Nieszczęśliwy, tylko pociecha pozostała

wspomnienie wielkości

wielkości dawno minionej, którą ty

płaczesz.

Czekanie bez tchu, znudzone czekanie

na słowo wolności,

jedna ręka bije drugą

w rozpaczy cały czas.

I powiedziałeś: "Kiedy podniosę głowę...

moją głowę z tego cierpienia?"

Lamenty odpowiedziały z góry,

...łańcuchy, krzyki biada.

Wtedy podniosłeś swe oczy..,

...całe przyćmione płaczem..,

krew kapała na twoje szaty,

wiele krwi greckiej.

Z zakrwawionymi szatami

wykradłeś się w tajemnicy,

by szukać w obcej ziemi

innych rąk pełnych siły.

Samotnie ruszyłeś w drogę,

Samotny powróciłeś

"Drzwi obcych nie są łatwe

Kiedy potrzeba puka do ich drzwi.

Do tyłu kierujesz swe kroki,

Wkrótce nadepniesz stopą

tę skałę, ten trawnik

Który przypomina ci chwałę.

Pokornie kłaniasz się ziemi

głowę, która została wypróbowana przez cierpienie,

jak biedak, który żebrze,

Dla którego życie jest ciężarem.

Lecz teraz do walki

każde twoje dziecko z siłą

i w niespokojnym wysiłku

Dąży do zwycięstwa lub śmierci.

Ze świętych kości

Hellenów,

i, jak niegdyś, teraz silny,

Wolność, wolność, cześć!

Oto co ChatGPT wie o fladze Grecja

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Grecja
Flaga narodowa Grecji została wprowadzona w 1978 roku. Składa się z białego krzyża na niebieskim tle, znanego również jako krzyż grecki. Krzyż symbolizuje wiarę chrześcijańską, a niebieski kolor reprezentuje grecką duszę i kolor nieba.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Grecja
Grecka flaga narodowa została zaprojektowana w 1822 roku podczas greckiej rewolucji. Składa się z niebieskich i białych pasów oraz białego krzyża na niebieskim tle. Krzyż symbolizuje religię, a niebieskie i białe pasy reprezentują dusze bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Grecji. Od tamtej pory flaga jest symbolem greckiej tożsamości i niepodległości.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Grecja
Flaga narodowa Grecji składa się z białego krzyża na niebieskim tle. Biały krzyż oznacza greckie prawosławie, a niebieski niebo i morze. Cztery końce krzyża mają jasny odcień niebieskiego, przypominający kolory greckiej flagi.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.