Flaga Gruzja

Flaga Gruzja, Flaga Gruzja
Współczynnik kształtu:
3:4
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Gruzja
Kapitał:
Tbilisi
Rozmiar:
69.700 km²
Ludność:
4.693.892
Kontynent:
Azja
Języki:
Gruziński
Waluta:
Lari (GEL)
Flaga przyjęta w dniu:
08.08.1960

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Anthem

Kompozytor: ზაქარია ფალიაშვილი (Zakaria Paliashvili), angepasst von იოსებ კეჭაყმაძე (Joseb Ketschakmadse) Liryk: დავით მაღრაძე (Dawit Magradse)

Oto co ChatGPT wie o fladze Gruzja

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Gruzja
Gruzińska flaga jest poziomym trójkolorem składającym się z bieli, czerni i czerwieni. Została oficjalnie uznana za flagę narodową w 2004 roku. Kolory reprezentują podstawowe gruzińskie wartości: mądrość, odwagę i miłość.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Gruzja
Gruzińska flaga narodowa została po raz pierwszy użyta w V wieku p.n.e. jako sztandar królestw Iberii i Kartli. Składa się z białego paska na czerwonym tle i została oficjalnie uznana za flagę narodową Gruzji w 2004 roku. Od tego czasu jest używana jako symbol gruzińskiej tożsamości i niepodległości.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Gruzja
Flaga narodowa Gruzji jest poziomą flagą składającą się z trzech równych pasów. Górny pas jest biały, środkowy czerwony, a dolny biały. Pośrodku znajduje się gruziński krzyż składający się z czterech małych czerwonych kwadratów. Każdy z kwadratów jest z kolei podzielony na biały kwadrat przedstawiający gruziński krzyż.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.