Flaga Kuba

Flaga Kuba, Flaga Kuba
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Kuba
Kapitał:
Hawana
Rozmiar:
110.860 km²
Ludność:
11.308.764
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Peso kubańskie (CUP)
Flaga przyjęta w dniu:
19.05.1902

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Kuba Flagge 150x250 cm mit 2 Ösen

Kuba Flagge 150x250 cm mit 2 Ösen

19,90 €

Pokaż w sklepie
Kuba Flagge 150x250 cm

Kuba Flagge 150x250 cm

22,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Kubańska flaga na 20 Maja 1902 oficjalnie rozpoczęty. Od czasu uzyskania niepodległości od Hiszpanii, jest to Flaga Kuby.

Kubańska flaga składa się z pięciu równych poziomych pasów w kolorze niebieskim i białym. Z lewej strony pasków objęte są czerwone, trójkąta równoramiennego. W nim biały, pięcioramienna gwiazda jest widoczna, który znajduje się w wyimaginowanym okręgu, którego centrum znajduje się w geometrycznym środku ciężkości trójkąta.

Pięć równych poziomych pasów (niebieski na przemian z białym); czerwony trójkąt z boku masztu z białą gwiazdą pośrodku.

Anthem

Kompozytor: Pedro Figueredo Liryk: Pedro Figueredo

Oto co ChatGPT wie o fladze Kuba

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kuba
Flaga narodowa Kuby jest symbolem rewolucji i walki wyzwoleńczej narodu kubańskiego. Składa się z trzech równo podzielonych pasów w kolorach niebieskim, białym i czerwonym, reprezentujących kubańskie barwy narodowe. Pośrodku znajduje się biały pięciokąt z czerwonym symbolem steru, który upamiętnia rewolucję kubańską i pięciu bohaterów, którzy wyzwolili kraj.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kuba
Kubańska flaga narodowa została wprowadzona 20 maja 1902 roku. Składa się z trzech równo podzielonych pasów w kolorach niebieskim, białym i czerwonym, reprezentujących kubańską rewolucję i ruch wolnościowy. Biały pas zawiera czerwony trójkąt z pięcioramienną gwiazdą reprezentującą pięć kubańskich prowincji, które uczestniczyły w rewolucji.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kuba
Flaga narodowa Kuby to trójkolorowy sztandar z trzema poziomymi pasami równej wielkości. Górny pas jest niebieski, środkowy biały, a dolny czerwony. W lewym górnym rogu flagi znajduje się biały trójkąt z pięcioramienną czerwoną gwiazdą. Gwiazdy te symbolizują pięciu założycieli Republiki Kuby.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.