Flaga Łotwa

Flaga Łotwa, Flaga Łotwa
Współczynnik kształtu:
1:2
Kraj:
Łotwa
Kapitał:
Ryga
Rozmiar:
64.597 km²
Ludność:
2.306.306
Kontynent:
Europa
Języki:
łotewski, rosyjski (powszechnie używany)
Waluta:
Łotwa (LVL)

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Oto co ChatGPT wie o fladze Łotwa

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Łotwa
Łotewska flaga narodowa jest symbolem narodu łotewskiego i jego niepodległego statusu. Została wprowadzona w 1918 roku jako część deklaracji niepodległości kraju i od tego czasu jest symbolem łotewskiej suwerenności. Flaga jest połączeniem trzech tradycyjnych kolorów: Białego, czerwonego i ciemnoniebieskiego, które oznaczają wolność, braterstwo i lojalność.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Łotwa
Łotewska flaga narodowa jest symbolem łotewskiej tożsamości i ma długą historię. Pierwsza oficjalna flaga została wprowadzona w 1918 roku, kiedy Łotwa uzyskała niepodległość od Rosji. Flaga składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i czerwonym. Reprezentuje łotewską kulturę i historię oraz jest symbolem solidarności i dumy narodowej. Flaga zmieniała się z biegiem czasu, ale oryginalna kombinacja kolorów pozostała.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Łotwa
Łotewska flaga narodowa to prostokątny sztandar z szerokim czerwonym pasem wzdłuż górnej i dolnej krawędzi. Pośrodku znajduje się biały prostokąt przecięty szerokim czerwonym krzyżem. Górna część krzyża jest zwieńczona białą gwiazdą. Gwiazda symbolizuje niepodległość Łotwy. Czerwony odcień flagi symbolizuje odwagę narodu łotewskiego. Biały odcień reprezentuje czystość i uczciwość narodu łotewskiego.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.