Flaga Mongolia

Flaga Mongolia, Flaga Mongolia
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Mongolia
Kapitał:
Ułan Bator
Rozmiar:
1.565.000 km²
Ludność:
2.751.314
Kontynent:
Azja
Języki:
Mongolski 93%, kazachski 4,3%
Waluta:
Togrog/Tugrik (MNT)
Flaga przyjęta w dniu:
12.01.1992

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Mongolii jest podzielona pionowo na trzy równe paski.

Środkowy pasek niebieski symbolizuje "wieczne niebo", dwie czerwone stoiska dla postępu i dobrobytu.Błękitne niebo, jest także uważany wieków mongolski Kolor krajowym.Sojombo ikonę, która znajduje się w listwach bocznych pylonów, od dawnych bohaterów mongolskich, propagowanie mądrość, wolność woli, dążenie do pokoju i sprawiedliwości. Występuje także w środku godło Mongolii.

Jako ostatni Khan zmarł w 1924 roku, Ludowy Rewolucyjny Mongolska Partia wezwała 26 Listopad 1924, Chińska Republika Ludowa, a tego samego dnia, Parlament przyjął konstytucję, zostały przymocowane do uszczelnienia, herbu i flagi.

Pierwsza flaga narodowa była na wzór radziecki, w środku czerwonej tkaniny, niebieski herb. Ten składał się z Sojombo włącznie buddyjską Lotus Flower "Badmalinchova".Znak Sojombo został umieszczony w przedniej, jak klucz wiolinowy wszystkie teksty. Stał się symbolem wyzwolenia reguły Manchu.

Obecna flaga została przyjęta w dniu 13 Oficjalnie rozpoczęła w styczniu 1992 r. wraz z nową konstytucją.

Z nowelizacją Konstytucji jest nie tylko nazwa Mongolia Mongolia zmienił, ale także na 23 Wprowadzony w lutym 1949 flaga.Gwiazda, która symbolizuje komunizm został usunięty z Sojombo.

Trzy pionowe paski równej wielkości (czerwony, niebieski, czerwony); na lewym (czerwonym) pasku znajduje się złożony (żółty) symbol.

Znaczenie

Abstrakcyjna struktura symetrycznych kształtów w lewym czerwonym pasie flagi reprezentuje "soyombo", narodowy ornament. Zawiera symbole ognia, ziemi, słońca, księżyca i (buddyjski) znak yin-yang. U góry migoczą płomienie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dysk i półksiężyc poniżej symbolizują słońce i księżyc, przypominając o przodkach Mongołów. Dwie pionowe kolumny (lewa i prawa) ucieleśniają mongolskie powiedzenie "Dwóch przyjaciół jest silniejszych niż kamień". Dwa pionowe paski powyżej i poniżej klasycznego znaku yin-yang mają przypominać nam, że czujność jest zawsze oczekiwana od górnych i dolnych warstw populacji. Czerwone pasy flagi niegdyś uosabiały komunizm, ale obecnie symbolizują postęp. Niebieski jest narodowym kolorem Mongolii i jednocześnie ma nam przypominać o historycznym królestwie Czyngis-chana.

Anthem

Kompozytor: Билэгийн Дамдинсүрэн (Bilegiin Damdinsüren), Лувсанжамбын Мөрдорж (Luvsanjambyn Mördorj) Liryk: Цэндийн Дамдинсүрэн (Tsendiin Damdinsüren), Ц.Гайтав (Zewegmiddiin Gaitaw), Ч.Чимэд (T. Tshimid)

Oto co ChatGPT wie o fladze Mongolia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Mongolia
Flaga Mongolii została wprowadzona w 1992 roku i jest jedną z najstarszych flag na świecie. Jest to jedna z flag narodowych, które mają trzy kolory w kwadracie. Kolory symbolizują niezależność, jedność i solidarność narodu mongolskiego. Flaga jest symbolem tożsamości narodowej i wolności Mongolii.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Mongolia
Flaga narodowa Mongolii została wprowadzona 12 lutego 1992 roku. Składa się z czerwono-niebieskiego tła z białym półksiężycem i białą gwiazdą pośrodku. Półksiężyc i gwiazda symbolizują jedność i niezależność Mongolii. Kolory czerwony i niebieski reprezentują tradycyjną mongolską kulturę i historię.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Mongolia
Flaga narodowa Mongolii składa się z czerwono-niebieskiego poziomego trójkąta z białą obwódką na górnej i dolnej krawędzi. Czerwony trójkąt oznacza odwagę i waleczność narodu mongolskiego. Niebieska część oznacza nieskończoność nieba i piękno krajobrazu. Biała obwódka symbolizuje czystość narodu mongolskiego.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.