Flaga Oman

Flaga Oman, Flaga Oman
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Oman
Kapitał:
Muscat
Rozmiar:
309.500 km²
Ludność:
2.903.165
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski (język biznesowy również angielski)
Waluta:
Rial omański (OMR)
Flaga przyjęta w dniu:
16.12.1970

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Karo orange - weiß Flagge 90x150 cm

Karo orange - weiß Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Schweden Baseballcap oranger Schirm

Schweden Baseballcap oranger Schirm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Trzy poziome pasy (biały, czerwony, zielony); szeroki, pionowy czerwony pas z boku masztu; na górze znajduje się godło państwowe, sztylet i dwa skrzyżowane miecze.

Znaczenie

Czerwień pochodzi z oryginalnej (do 1970 r.) czysto czerwonej flagi kraju i reprezentuje tradycyjny kolor krajów Zatoki Perskiej. W 1970 r. sułtan Qaboos bin Said wprowadził do flagi nowe elementy kolorystyczne. Biały symbolizuje imama lub przywódcę religijnego kraju Omanu i pokój. Zielony pas ma przypominać o "zielonych górach" (Jebel al Akhdar) na północy kraju i jednocześnie symbolizować płodność. W lewym górnym rogu flagi znajduje się złożone godło państwowe, które istnieje od połowy XVIII wieku i jest symbolem dynastii Albusaidi. Dwa miecze krzyżują się za tradycyjnym skośnym sztyletem (Gambia). Część uzdy konia arabskiego rozciąga się poziomo na pierwszym planie.

Anthem

Kompozytor: James Frederick Mills, Bernard Ebbinghaus Liryk: Rashid bin Uzayyiz Al Khusaidi

Oto co ChatGPT wie o fladze Oman

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Oman
Flaga Omanu składa się z trzech równo podzielonych pasów, czerwonego, białego i zielonego. W lewym górnym rogu znajduje się czerwony, dwusieczny miecz, który jest symbolem służby wojskowej kraju. W prawym górnym rogu znajduje się zielona, pięcioramienna gwiazda, która jest uważana za symbol pięciu filarów islamu. Flaga Omanu jest symbolem jedności kraju i jego lojalności wobec wiary islamskiej. Jest również postrzegana jako symbol pokoju i wolności w kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Oman
Flaga Omanu została przyjęta 17 grudnia 1995 roku. Składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i zielonym, otoczonych czarnym trapezem. Symbol w centrum to biały miecz stojący na czerwonej tarczy z koroną. Flaga jest symbolem postępu i niezależności kraju. Przypomina o historii i kulturze Omanu.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Oman
Flaga narodowa Omanu składa się z trzech poziomych pasów w kolorach białym, czerwonym i zielonym. Biały pas znajduje się na górze, czerwony na środku, a zielony na dole. Pośrodku flagi znajduje się czerwony herb z dwoma ostrzami miecza połączonymi dwunastoramienną gwiazdą.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.