Flaga Singapur

Flaga Singapur, Flaga Singapur
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga obywatelska i flaga służbowa na lądzie
Kraj:
Singapur
Kapitał:
Singapur
Rozmiar:
647 km²
Ludność:
4.353.893
Kontynent:
Asia
Języki:
angielski (język transportu, handlu i administracji), chiński (dialekty południowe, mandaryński), malajski, tamilski
Waluta:
Dolar singapurski (SGD)
Flaga przyjęta w dniu:
02.12.1959

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Singapur Flagge 90x150 cm

Singapur Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Singapur Pin

Singapur Pin

2,50 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Singapuru był na 3 Grudnia 1959 podniesiony po raz pierwszy oficjalnie.

Flaga Singapuru składa się z dwóch równych poziomych pasów: czerwonym poniżej top i biały.Czerwony kolor symbolizuje powszechne braterstwo i równość ludzi, biały czystość i cnotę.

W lewym górnym rogu białego półksiężyca jest pokazany, wraz z pięcioma białymi gwiazdami, które tworzą krąg.Crescent moon reprezentuje młodą i rising narodu, pięć gwiazdek ideałów Singapuru. Demokracja, pokój, postęp, sprawiedliwość i równość

W projektowaniu flagi miał szacunek dla różnych grup etnicznych są podejmowane. Red został wybrany dla ludności Chin, ponieważ jest to tradycyjny szczęśliwy kolor w kulturze chińskiej. Ponadto Red stoi za odwagę w Malajskiego zrozumienia. Biała została wybrana jako kolor czystości w malajskiej kultury. Jako przykład Republiki Ludowej ludności Chin zażądano gwiazda na fladze.Malaje zażądał półksiężyc jako wyraz islamu na fladze ma swoje miejsce. Jako kompromis, rząd zdecydował, pięć gwiazdek i półksiężyc na fladze reprezentują - w przeciwieństwie do flagi krajów muzułmańskich, w którym półksiężyc z gwiazdą jest powszechne.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równe poziome pasy (czerwony, biały); na czerwonym polu, w pobliżu masztu, znajduje się pionowy biały półksiężyc częściowo obejmujący pięć białych pięcioramiennych gwiazd ułożonych w okrąg; otwór półksiężyca skierowany jest w stronę masztu.

Znaczenie

Czerwień symbolizuje uniwersalne braterstwo i równość. Biel symbolizuje cnotę i czystość mieszkańców Singapuru. Biały półksiężyc i pięć białych gwiazd symbolizują nowy naród założony w (pięciu) ideałach demokracji, pokoju, postępu, równości i sprawiedliwości.

Anthem

Kompozytor: Zubir Said Liryk: Zubir Said

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.