Flaga Uzbekistan

Flaga Uzbekistan, Flaga Uzbekistan
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na morzu, flaga cywilna i flaga służbowa na lądzie
Kraj:
Uzbekistan
Kapitał:
Taszkent
Rozmiar:
447.000 km²
Ludność:
26.410.416
Kontynent:
Azja
Języki:
uzbecki; rosyjski
Waluta:
Suma uzbecka (UZS)
Flaga przyjęta w dniu:
17.11.1991

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Usbekistan Schlüsselanhänger

Usbekistan Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Usbekistan Flagge 90x150 cm

Usbekistan Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Trzy poziome pasy równej wielkości (niebieski, biały, zielony), oddzielone wąskimi czerwonymi obwódkami; na niebieskim obszarze znajduje się biały półksiężyc i 12 małych białych pięcioramiennych gwiazd.

Znaczenie

Niebieski symbolizuje wodę i niebo, biały symbolizuje czystość i pokój; zielony symbolizuje naturę i płodność (ale jest również interpretowany jako znak islamu). Dwa cienkie czerwone pasy biegną przez flagę prawie jak żyły poniżej i powyżej białego pasa. Paski te w rzeczywistości symbolizują życiodajną krew narodu, która ściśle łączy wszystkie symboliczne obszary. W lewym górnym rogu znajduje się biały półksiężyc i dwanaście małych gwiazd. Chociaż półksiężyc jest uważany za znak islamu, w tej fladze symbolizuje odrodzenie Republiki Uzbekistanu. Symbolika 12 gwiazd jest nieco kontrowersyjna. Symbolizują one albo 12 miesięcy kalendarza, albo/i 12 prowincji Uzbekistanu. Flaga od 18 listopada 1991 r.

Anthem

Kompozytor: Mutal Burhanov Liryk: Abdulla Aripov

Oto co ChatGPT wie o fladze Uzbekistan

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Uzbekistan
Flaga Uzbekistanu jest symbolem niepodległości i jedności narodowej kraju. Została przyjęta 18 listopada 1991 roku i jest połączeniem trzech paneli reprezentujących trzy tradycyjne kolory kraju: Niebieskiego, Białego i Zielonego. W centrum flagi znajduje się godło kraju, przedstawiające meczet, gwiazdę i gałązkę palmową.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Uzbekistan
Flaga narodowa Uzbekistanu została przyjęta 18 listopada 1991 r. i składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i zielonym. Niebieski pasek symbolizuje tureckie korzenie kraju, biały pasek reprezentuje pokojowe nastawienie ludności, a zielony pasek symbolizuje nadzieję na lepszą przyszłość. Centralny biały pas zawiera również emblemat przedstawiający gwiazdę i półksiężyc.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Uzbekistan
Flaga narodowa Uzbekistanu składa się z trzech poziomych pasów równej wielkości w kolorach niebieskim, białym i zielonym. Górny pas jest niebieski, środkowy biały, a dolny zielony. Pośrodku flagi znajduje się czerwono-żółto-zielony emblemat składający się z półksiężyca i gwiazdy. Półksiężyc jest czerwony, gwiazda żółta, a obie otoczone są zielonym okręgiem.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.