Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Albania

Albania Flaga

Albania Flaga

28.748 km²
3.544.808
Europa
5:7 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Albania-Flaga:

Flaga Albanii jest czerwona flaga z czarnym orłem dwugłowym w centrum. Jego obecna forma ma od 7 Kwietniu 1992 roku.Double Eagle jest starożytny symbol, który został wykorzystany przez Austro-Węgier, Rosji i Bizancjum.

Flag pochodzi z pieczęci Gjergj Kastriotem Skanderbeg, albański bohatera narodowego, 15 Albańczyków w buntu Century przeciwko Imperium Osmańskiego doprowadziły i przyniósł krótki okres niepodległości (1443/78). Skanderbeg orzeł znów wraca do bizantyjskich modeli. I na cześć Skanderbeg, który przez 25 lat walczył z Turkami i walczył przeciwko niej aż do śmierci, w sumie 25 walk, masz dwugłowy orzeł przyznano 25 piór.

Double Eagle był wśród Albańczyków w Włoszech, Arbëreshen, podał się do czasów współczesnych.Eagle można znaleźć również na grobie bratanek Skanderbeg w Neapolu. Flaga się na koniec 19 Wieku w związku ze wzrostem świadomości narodowej Albańczyków w Albanii tyłu na publikacje, które ukazały się na zewnątrz jest wystarczająco Osmańskiego.

W kwietniu 1911 Dede Gjon Luli wezwał Deçiq w Tuzi o niepodległości kraju, kiedy on i jego ludzie, Malesori, w dwóch frontach walki Słowian i Turków świeckich. To było po raz pierwszy w 500 roku, który został pokazany flag z czarnym orłem na czerwonym tle ponownie. W dniu 28 Listopada 1912 przez przywódców albańskiej ruchu narodowego w Vlora ponownie ogłosił niepodległość, którą następnie zatwierdzony w 1913 również.Mapa Albania
Mapa Albania (Google Maps)
Informacje krajowe Albania