Flaga Nepal

Flaga Nepal, Flaga Nepal
Współczynnik kształtu:
1,219 : 1
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Nepal
Kapitał:
Katmandu
Rozmiar:
147.181 km²
Ludność:
27.070.666
Kontynent:
Azja
Języki:
Językiem narodowym jest nepalski, a ponadto ponad 50 języków mniejszości narodowych
Waluta:
Rupia nepalska (NPR)
Flaga przyjęta w dniu:
15.12.1962

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Czerwona z niebieską obwódką wokół flagi o idiosynkratycznym kształcie (dwa nałożone na siebie trójkąty); górny, mniejszy trójkąt ma biały stylizowany księżyc; większy, dolny trójkąt przedstawia słońce z dwunastoma promieniami.

Znaczenie

Czerwony symbolizuje kolor kwiatów rododendronów i zwycięstwo w wojnie; niebieski reprezentuje pokój; półksiężyc symbolizuje dom królewski; słońce symbolizuje rodzinę Rana. Pierwotnie były to dwa niezależne trójkątne "proporce", które później połączyły się w jedną niezwykłą flagę. Flaga Nepalu jest jedyną flagą narodową na świecie, która nie jest kwadratowa ani prostokątna.

Anthem

Kompozytor: अम्बर गुरुङ (Ambar Gurung) Liryk: प्रदीपकुमार राई (Pradeep Kumar Rai)

Oto co ChatGPT wie o fladze Nepal

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Nepal
Flaga narodowa Nepalu jest jedną z najstarszych flag narodowych na świecie i reprezentuje jedność kraju. Składa się z dwóch związanych ze sobą trójkątów, symbolizujących Himalaje. Flaga jest kolorowa i ma pośrodku emblemat przedstawiający białe koło słoneczne z księżycem pod spodem.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Nepal
Flaga Nepalu została po raz pierwszy użyta w 1816 roku w czasach Królestwa Gorkha. Składa się z dwóch symetrycznych czerwonych pasów z białym pasem pomiędzy nimi. Biały pas zawiera niebieski emblemat, którym jest trójgłowy orzeł pośrodku. Orzeł symbolizuje jedność narodową, siłę i dumę Nepalu. Flaga została oficjalnie uznana za flagę narodową w 2007 roku.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Nepal
Flaga narodowa Nepalu to dwukolorowy prostokąt. Składa się z dwóch poziomych pasów równej wielkości w kolorach czerwonym i niebieskim. Górny pas jest czerwony, a dolny niebieski. W centrum flagi znajduje się biały trójkąt otoczony dwoma zielonymi łukami, na których przedstawiono białe słońce i biały półksiężyc.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.