Flaga Brema

Flaga Brema, Flaga Brema
Współczynnik kształtu:
2:3
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Brema

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Bremen 1899 Flagge 90x150 cm

Bremen 1899 Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Bremen Speck Flagge 90x150 cm

Bremen Speck Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Flaga Bremy przedstawia dwa rzędy białych i czerwonych kwadratów na lewej krawędzi. Po prawej stronie znajdują się naprzemiennie czerwone i białe pasy. Czerwony i biały to kolory kraju związkowego Brema. W centrum flagi znajduje się czerwony herb z białym kluczem i koroną.

Znaczenie

Brema dołączyła do Konfederacji Północnoniemieckiej w 1866 r. Kolory czerwony i biały wywodzą się z Prus (czarny i biały) oraz miast hanzeatyckich (czerwony i biały).

Oto co ChatGPT wie o fladze Brema

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Brema
Flaga kraju związkowego Brema składa się z białego krzyża na czerwonym tle. Jest to symbol wolności i niezależności kraju związkowego. Jest to jedna z najstarszych flag kraju związkowego i została wprowadzona już w 1811 roku. Jest to również symbol spójności i jedności kraju związkowego.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Brema
Flaga kraju związkowego Brema została wprowadzona w 1832 roku. Składa się z białego krzyża na czerwonym tle, który jest symbolem dawnego Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Brema. Flaga była wielokrotnie modyfikowana i dostosowywana na przestrzeni lat, ale podstawowy projekt pozostał ten sam.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Brema
Flaga kraju związkowego Brema w Niemczech ma biało-czerwone pasy. Na białej stronie znajduje się czarny herb ze złotym orłem. Orzeł symbolizuje wolność i niezależność Bremy. Czerwone pasy oznaczają więzi kraju związkowego z Cesarstwem Niemieckim.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.