Flaga Turyngia

Flaga Turyngia, Flaga Turyngia
Współczynnik kształtu:
1:2
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Turyngia
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Flaga Turyngii składa się z dwóch poziomych pasów w kolorze białym (u góry) i czerwonym (u dołu). Pośrodku flagi znajduje się niebieski herb z lwem w czerwono-białe pasy ze złotą koroną na głowie. Wokół lwa znajduje się sześć sześciokątnych gwiazd.

Znaczenie

Osiem gwiazd oznacza siedem małych państw, które zostały połączone podczas zakładania Turyngii; kolejna gwiazda oznacza terytoria pruskie. Herb został wprowadzony w 1990 roku i jest oparty na herbie landgrafatu Turyngii z lat 1145-1254.

Oto co ChatGPT wie o fladze Turyngia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Turyngia
Flaga kraju związkowego Turyngia składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czarnym, czerwonym i złotym. Została ona przyjęta jako oficjalna flaga kraju związkowego w dniu 12 kwietnia 1991 roku. Jest symbolem jedności i jedności Turyngii i reprezentuje barwy państwowe kraju związkowego.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Turyngia
Flaga kraju związkowego Turyngia została po raz pierwszy wprowadzona w 1952 roku. Przedstawia ona biały krzyż na czerwonym tle, symbolizujący cztery tradycyjne kraje związkowe Turyngii. Flaga została nieznacznie zmieniona w 1990 r. po zjednoczeniu Niemiec, aby symbolizować jedność i wspólnotę nowych krajów związkowych.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Turyngia
Flaga kraju związkowego Turyngia w Niemczech jest czarno-czerwono-złota. Składa się z czarnego pasa górnego i czerwonego pasa dolnego oddzielonych złotym pasem centralnym. Złoty pas centralny jest dwa razy szerszy niż czarne i czerwone boki.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.