Flaga Berlin

Flaga Berlin, Flaga Berlin
Współczynnik kształtu:
3:5
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Berlin

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Berlin ohne Krone Flagge 150x250 cm

Berlin ohne Krone Flagge 150x250 cm

22,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Berlinie kolorach bieli i czerwieni pokazuje Berlin niedźwiedzia. Jest on zarządzany z niewielkimi zmianami stylistycznymi od 1911 roku, Berlin 1913 i poleciał po raz pierwszy na Czerwonej Ratusza.

Według konstytucji Berlin Berlin prowadzi flagę z kolorami białym i czerwonym oraz niedźwiedzie. [1] jest to stosunek szerokości do 03:05 długości. Flaga kraju jest podzielony na trzy pionowe paski. Dwa paski na czerwono zewnętrzne mają jedną piątą szerokości flagi.Centralny pas biały ma trzy piąte szerokości flagi. Wewnątrz znajduje się warstwa rysunku zbrojeń, który jest lekko przesunięty w barze.Herb pokazów, bez kadrowania ekran jest pionowo-looking i lewej niedźwiedź czarny z czerwonymi pazurami i języka. [2]

Niedźwiedź jest zwierzęciem heraldyczny Berlinie pojawiła się po raz pierwszy w 1280 na pieczęci Berlina. Przed niedźwiedź był jedynym symbolem, ale miał pierwszeństwo przed kilku wieków przeciwko Brandenburgii orła. Kolory czerwony i biały symbolizuje z jednej strony sytuację Berlin w Brandenburgii i inne połączenia historycznego z Brandenburgii, której kolory to czerwony i biały. Do kwietnia 1881 roku, w Berlinie był częścią ówczesnej prowincji Brandenburgia.

Flaga Berlina jest biała, z dwoma wąskimi poziomymi pasami na górnej i dolnej stronie. Herbem w centrum jest berliński niedźwiedź z koroną.

Znaczenie

Flaga Berlina wywodzi się z flagi Brandenburgii; dodano jedynie herb z niedźwiedziem i koroną.

Oto co ChatGPT wie o fladze Berlin

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Berlin
Flaga kraju związkowego Berlin jest oficjalną flagą kraju związkowego Niemcy. Jest symbolem miasta i kraju związkowego Berlin. Flaga jest używana jako znak szacunku i lojalności wobec kraju związkowego i jego mieszkańców.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Berlin
Flaga kraju związkowego Berlin w Niemczech jest symbolem jedności i wolności. Po raz pierwszy została zaprojektowana w 1848 roku jako flaga Prus. Od zjednoczenia Niemiec w 1990 r. flaga kraju związkowego Berlin jest oficjalną flagą kraju. Składa się z trzech poziomych pasów równej wielkości w kolorach czarnym, czerwonym i złotym.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Berlin
Flaga kraju związkowego Berlin w Niemczech to czarno-biało-czerwony sztandar. Górny pas jest czarny, środkowy biały, a dolny czerwony. Na lewej górnej krawędzi znajduje się złoty herb Brandenburgii. Składa się on z czarnego orła na zielonej tarczy.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.