Flaga Saksonia-Anhalt

Flaga Saksonia-Anhalt, Flaga Saksonia-Anhalt
Współczynnik kształtu:
3:5
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Saksonia-Anhalt
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Flaga Saksonii-Anhalt składa się z dwóch poziomych pasów: złotego i czarnego. Pośrodku widnieje herb z czarnym niedźwiedziem na czerwonym murze zamku w dolnej części. W górnej części herb przedstawia wieniec korony na żółto-czarnym tle i czarnego orła na białym tle w prawym górnym rogu.

Znaczenie

Złoto i żółć flagi Saksonii-Anhalt wywodzą się ze średniowiecznego herbu Saksonii.

Oto co ChatGPT wie o fladze Saksonia-Anhalt

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Saksonia-Anhalt
Flaga kraju związkowego Saksonia-Anhalt w Niemczech jest symbolem jednostek regionalnych i przynależności do Niemiec. Reprezentuje kulturę i historię kraju związkowego i jest znakiem solidarności. Flaga jest używana przy oficjalnych okazjach, aby symbolizować jedność kraju związkowego.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Saksonia-Anhalt
Flaga kraju związkowego Saksonia-Anhalt w Niemczech została oficjalnie wprowadzona 30 kwietnia 1991 roku. Składa się z czarno-czerwono-złotego paska opartego na kolorach niemieckiej flagi narodowej. Flaga jest połączeniem kolorów Saksonii-Anhalt i byłego Cesarstwa Niemieckiego. Symbolizuje jedność kraju związkowego i jego związek z państwem niemieckim.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Saksonia-Anhalt
Flaga kraju związkowego Saksonia-Anhalt w Niemczech składa się z czarno-czerwono-złotego trójkąta. Górne, czarne pole reprezentuje historię kraju związkowego, podczas gdy dolne, złote pole oznacza wolność i demokrację. Środkowe, czerwone pole symbolizuje spójność i jedność kraju związkowego.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.