Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Niemcy

Niemcy Flaga

Niemcy Flaga

357.020 km²
82.424.609
Europa
3:5 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Niemcy-Flaga:

Pochodzenie kolorach czarnym, czerwonym i złotym również w wojnach wyzwoleńczych przeciwko Napoleonowi w 1813 roku, czyli w mundury Lützow bezpłatny Korpusu. Corps sob głównie składa się z uczniów, którzy tworzyli anty-okupacji Niemiec przez Francję (patrz pierwsza wspólnota student). Od wolontariuszy znalazła się pod pruskim majora Adolfa von Lützow z całych Niemiec, a stamtąd przyniosła bardzo różne mundury i ubrania cywilne, było jedynym sposobem, aby jednolite stroje, różne kolorowe mundury czarne zabarwienie. Były też złote (mosiądz kolorowe) przyciski, a na końcu czerwone okładziny i Dash. Przyczyniły się do popularyzacji tego, że kolory były takie same jak flaga Królestwa Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Ta kolorystyka jest również potwierdzona przez (historycznie autentyczne) ogłoszeniem wojen wyzwoleńczych:

Z ciemności (czarny) służebności przez krwawych (czerwony) do walk (złoto) złote światło wolności.

Flaga na Festiwalu Hambach z maksymalnie złota (1832)

W dniu 17 Czerwca 1813 przyszły wojska "Hunter" w Czarnym łasi (koło Lipska) w zasadzce francuski i została zniszczona niemal całkowicie. W dniu 12 Założona w czerwcu 1815 r. siedmiu uczniom, którzy służyli w Lützow bezpłatny Korpusu i teraz aktywne w różnych korpusu SC były do ??Jeny, wraz z innymi nacjonalistycznej braterstwa studenckiego do Jena (Honor, Wolność, Ojczyzna). Te siedem studenci wybrali kolory czarny, czerwony i złoty, kolory wspólnoty. W Karcie Praw stwierdza: "Pamiętając, że w Wartburg Festival 1817 młodzieńczej radości i zawsze powagę życia jest, aby pamiętać, że ustalenia, czerwony i czarny, kolory ich paniers".

Z okazji czwartej rocznicy bitwy pod Lipskiem, 18- Października 1817, około 500 studentów, braterstwo i niektórzy profesorowie z wielu państw niemieckich pokryte pod hasłem "tylko w całości jest zbawieniem", z flagą czerwono-czarny-czerwony (złoto były tylko obrzeża i gałąź dębu w czarnym paskiem) do Wartburg w Eisenach (Wartburg Festival), w celu wykazania wolności i zjednoczonego imperium. Z 27 do 30 Maj 1832 30000 ludzi demonstrowało na Festiwalu Hambach na cele narodowe i demokratyczne i doprowadził pierwszy raz czarno-czerwono-złota flaga z nim. Napis w środku czerwonej części "odrodzenia w Niemczech" było celem stron wyraźnie utworzenie niemieckiego państwa narodowego.Mapa Niemcy
Mapa Niemcy (Google Maps)
Informacje krajowe Niemcy